On-line katalog - návod

Chcete vědět, jaké knihy máme v knihovně? Nebo chcete zjistit dostupnost konkrétního titulu? Využijte náš on-line katalog VuFind. Vyhledávat můžete podle několika kritérií, v případě, že se přihlásíte do katalogu přes své čtenářské konto, můžete využívat i další funkce. Díky našeho katalogu můžete využívat také e-výpůjčky, které nabízíme ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz.

Přístup do ON-LINE KATALOGU najdete na úvodní stránce našeho webu. Na hlavní stránce katalogu si můžete knihy v katalogu prohlížet podle média nebo případně podle jazyka.

Dále můžete využít vyhledávací políčko. Pokud do něj vepíšete vámi hledané slovní spojení a dáte vyhledat, automaticky vyhledáváte podle klíčových slov. Pokud chcete vyhledávání blíže specifikovat, můžete využít roletky, která vám nabídne hledání podle autora, názvu, tématu, signatury atd. 

Využít můžete také pokročilé vyhledávání, kde vyhledáváte podle několika parametrů najednou a můžete tak specifikovat vaše požadavky. Například neznáte přesný název knihy (zadáte jen klíčové slovo) a zadáte od jakého autora kniha je.

Výsledky vyhledávání můžete třídit podle faset na pravé straně katalogu. Třeba podle oddělení knihovny nebo podle média a pod.

Po rozkliknutí výsledku, který vás zajímá získáte základní přehled o knize. Pokud jste zároveň přihlášení pod svým ČTENÁŘSKÝM ÚČTEM, můžete si v horní nabídce přidat knihu do oblíbeného seznamu, zaslat knihu na mail nebo vygenerovat citaci. Můžete také přidávat štítky (klíčová slova) k záznamů, které vám pak pomohou knihu lépe dohledat. Úplně dole pak máte možnost knihu REZERVOVAT a také vidíme, zda je kniha vypůjčená a do kdy.

Dole pak v komentářích můžete psát své dojmy a doporučení k této knize, které uvidí i ostatní čtenáři.


Co znamenají zkratky v on-line katalogu?

REG - regionální literatura, obraťte se na obsluhu

RF - regionální výměnný fond NJ v odd. pro dospělé a mládež 15+

159 - naučná literatura pro dospělé - číslo označuje tematickou kategorii, do které kniha patří

SKA, SKB, SKD - kniha je ve skladu - obraťte se na obsluhu

M/I - beletrie pro děti do 9 let

M/II - beletrie pro děti 9-12 let

M/III - beletrie pro děti 12-15 let

M 641/I - naučná literatura pro děti a mládež - číslo za písmenem M, označuje, do které tematické kategorie kniha patří; I, II nebo III označuje věkové zařazení

RF M/ - regionální výměnný fond NJ v odd. pro děti

SKA M, SKB M, SKD M - kniha je ve skladu - obraťte se na obsluhu