Čtenářské konto - návod

JAK SI ZALOŽIT ČTENÁŘSKÉ KONTO?

Čtenářské konto zřizujeme čtenáři většinou hned při jeho první registraci v knihovně. Pokud se tak nestane, je možné jej kdykoliv doplnit. Při návštěvě knihovny vám čtenářské konto zřídíme během pár minut. V systému zadáme uživatelské jméno (většinou váš e-mail) a heslo, které se pak propojí s on-line katalogem. Stejně tak si můžete zažádat o konto telefonicky nebo e-mailem a obratem vám přístupové údaje zašleme.

Ve čtenářském kontu pak máte přehled o všech vašich výpůjčkách, rezervacích a poplatcích. Knihy si můžete sami prodlužovat a rezervovat.

JAK SE PŘIHLÁSIT DO KONTA?

Na úvodní webové stránce knihovny najdete přímý odkaz na přihlášení do čtenářského konta.

Poté stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo. Pokud zapomenete heslo, můžete si jej změnit přes "změna hesla" viz obrázek dole.

Vpravo nahoře uvidíte své přihlášení do konta. Na pravé straně se vám nabídne menu s přehledem vaše čtenářského účtu, kde se můžete podívat na své aktuální výpůjčky, rezervace, upomínky a poplatky a historii. Také se vám zde nabízí možnost odhlášení nebo opět změna hesla. Úplně dole se vám pak nabízí možnost vytvářet své vlastní seznamy knih dle potřeby.

Jak si knihy prodloužit?