Aktuality

Baví vás japonská manga? A věděli jste, že jedna z oblíbených sérií vychází bez přestávky už přes 50 let? Opravdu. Dan Šácha, autor podcastu Yatta a cestovatel, který v Japonsku strávil sedm měsíců, přijde vyprávět o tom, jak tyto komiksy vznikají, které příběhy jsou dnes nejpopulárnější nebo jak náročné je jejich vydávání v Česku. Sdílet bude taky...

TÝDEN KNIHOVEN je celostátní akce na podporu knih, knihoven a čtenářství, kterou pravidelně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníku (SKIP), již od roku 1997.

Klub je určen pro všechny rodiče a děti, které upřednostňují vzdělávání v domácím prostředí nebo i pro ty, které domácí vzdělávání zajímá a chtěli by se dozvědět více informací přímo od rodin, které takto fungují.

rádi bychom vás pozvali na literární happening NOC LITERATURY, který se snaží netradičním způsobem přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. To vše prostřednictvím série veřejných čtení na různých místech v ČR.