Aktuality

Od května můžete v knihovně platit také kartou přes platební terminál. Ten je umístěn na dospělém oddělení, platit ale můžete poplatky jak z dospělého, tak dětského oddělení.

Četli jste už někdy knihu, která byla z nějakých důvodů zakázaná? Většinou z politických nebo náboženských? Stačí se podívat do nedaleké historie, kdy mnoho českých autorů nemohlo publikovat, zejména tedy z politických důvodů...

frenštátská knihovna se z provozních důvodů otevírá od pondělí 19. dubna 2021. Tímto dnem se ruší půjčování knih přes výdejní okénko, avšak rozvoz knih bude platit i na dále pro ty, kteří do knihovny nemohou nebo mají obavy.

Další rozhovor z čajovny je tady! Tentokrát s cestovatelem a badatelem Radkem Kublou, kterého můžete znát z mnoha přednášek, které probíhaly v naší knihovně a kde jste se mohli dozvědět zajímavosti o pyramidách v Bosně a Hercegovině, Egyptu, ale i po celém světě.

Přinášíme vám další inspirativní rozhovor z čajovny, tentokrát s frenštátským ilustrátorem ÁDOU DUDKEM. Dozvíte se, jaké to je živit se tím, co vás baví, co obnáší práce s dětmi a seniory a jak současná situace ovlivnila jeho práci.