Putovní knihovna

Putovní knihovna - kniha pro každého žáka ve třídě


Ve spolupráci s MAPem - pracovní skupinou pro čtenářskou gramotnost nabízíme 6 titulů, které byly vybrány ve spolupráci se ZŠ Tyršova a ZŠ Záhuní. V současné době nabízíme tři tituly pro 1. stupeň a tři tituly pro 2. stupeň. Od každého titulu je k dispozici 30 ks knih. Každý žák - čtenář třídy, tak může mít při práci s knihou ve škole svou vlastní knihu v ruce.

Možnosti vyzvednutí knih:

  • Přijdete s dětmi na lekci a společně knihu rozečteme. Co můžete čekat od lekce na rozečtení knihy? Hravou formou se seznámíme s hlavním hrdinou, neprozradíme děj ani konec, pouze se společně pokusíme navnadit na čtení.
  • Knížky si s dětmi pouze vyzvednete. Děti se tak mohou seznámit s prostředím knihovny a podívat se, jak to u nás chodí.
  • Knížky vám dovezeme. Chceme, aby děti četly a pokud nemáte možnost se do knihovny zastavit, knihy vám po předchozí domluvě dovezeme.


Knihu si půjčujete na 28 dní, pokud nestihnete dočíst, domluvíme se na prodloužení.


Knihy pro 1. stupeň

Vánoční prasátko - J.K. Rowlingová

Jack nade vše zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Jednou na Štědrý večer se však stane hrozná věc - prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky.

Babička drsňačka - David Walliams

Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!"

Pan Smraďoch - David Walliams

Kouzelně neuctivý a zároveň dojemný příběh vypráví o tajemstvích, přátelství i docela obyčejném životě. Pan Smraďoch patří do kategorie hodně divných románových hrdinů. Žije na lavičce v parku a svému jménu dělá opravdu čest. Je to ten nejsmradlavější smraďoch pod sluncem. Dvanáctileté Chloe to ale rozhodně nebrání v tom, aby se s ním spřátelila.

Knihy pro 2. stupeň

Dárce - Lois Lowryová

Dvanáctiletý Jonas žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest. Všechno je dokonale organizované, nikdo si kvůli ničemu nemusí dělat starosti, dokonce i povolání dostane každý přiděleno.

Klub divných dětí - Petra Soukupová

Mila, Petr, Katka a Franta jsou divní. Nebo si to o nich aspoň ostatní myslí.

Prašina - Vojtěch Matocha

Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět.

Rezervace knih

  • Bc. Martina Vroblová
  • e-mail: knihovna@mufrenstat.cz, martina.vroblova@mufrenstat.cz
  • kancelář: 727 878 486