Workshop #PRSAKOULE v rámci prevence rakoviny

11.10.2021

Říjen je měsíc, ve kterém si připomínáme po celém světě problematiku zhoubných nádorů prsu a listopad je zase měsícem rakoviny prostaty, Během těchto měsíců jde především o šíření povědomí o prevenci a včasném záchytu tohoto onemocnění.

Podle posledních statistiky je ročně diagnostikováno přes 7 500 onemocnění ZN prostaty a 7 200 onemocnění ZN prsu u žen.

Z těchto čísel je jasně vidět, že Vzdělávání veřejnosti v oblasti prevence je velice důležitá. Proto jsme se rozhodli této problematice věnovat i v knihovně a uspořádat ve spolupráci s neziskovou Organizací Loono celkem dva workshopy. Během nic se mohou zájemci nechat proškolit zkušeným týmem a naučit se jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata. Návštěvníci workshopu se dozvědí, jak včas rozpoznat rakovinu prsu, varlete a dalších orgánů, kde a jak probíhají preventivní kontroly a kam zajít, pokud na svém těle něco neobvyklého objeví.

Akce prsakoule proběhne 21. října v malém sále kulturního domu a začátek je v 16.00 h. hodin a pak v 17.30 h., vstupné je samozřejmě zdarma. Vzhledem k omezenému počtu míst je lepší, když si rezervujete své místo na knihovna@mufrenstat.cz.

Školit budou mladí doktoři a studenti lékařských univerzit, kteří již během studia chtějí pomáhat a učit veřejnost, že včasná prevence a péče o zdraví skutečně zachrání nejeden život. Záštitu nad akcí převzala 1., lékařská fakulta UK. A že to má smysl dokazuje fakt, že se za tu dobu, co Loonu workshopy dělá, podařilo odhalit přes 50 případů nádorů v raném stádiu.