Workshop KVÁSKOVÉHO PEČENÍ 26. 2. 2023

zveme vás na praktický workshop kváskového pečení s Blankou Kašpárkovou.

Kurz je určen všem zájemcům o kváskové pečení, kteří sami neví jak začít, nebo začli ne zrovna správně a chtěli by si své znalosti o kváskování utřepat a dát dohromady. Každý účastník si upeče vlastní chleba.

3 hodinový program kurzu:

• Vše o kvasu a jak ho udržovat, principy použití
  • pšenično žitný ošatkový chléb od skleničky s kváskem po upečený bochník
  • každý z účastníků si upeče vlastní menší chléb
  • ochutnávka dalších chlebů a teorie dalších receptů na podobné bázi, jen jiného složení, abyste měli šanci ochutnat různé druhy chlebů a zjistili, který bude ten váš nejoblíbenější - zrníčkový (použití zápary), šumava (kynutí v míse), žitný chléb (žito z formy), vinohradský (sladší pšeničný bochník), zeleninový chléb (nabídnu buďto mrkvový, řepný nebo dýňový)

Workshop proběhne v neděli 26. února 2023 od 16.00 - 19.00 hodin v konferenční místnosti Domu kultury ve Frenštátě. Cena je 1 300 Kč. Prodej v TIC Frenštát, knihovně nebo on-line.

• V ceně: skripta, žitný celozrnný kvas, vlastní upečený bochník, další chleby si účastníci sní na místě nebo zabalí sebou domů, 3 hodinové povídání a práce s těstem, pečení na místě

Více o lektorce: www.srdcezkvasku.cz