stava obrazů a fotografií "HLEDÁNÍ" (Drahomíra Hutyrová)

11.07.2019

Městská knihovna srdečně zve na novou výstavu obrazů a fotografií Drahomíry Hutyrové, která nese název "HLEDÁNÍ". Autorka nemá svůj vlastní vyhraněný styl, zkouší různé techniky malby i kresby.

"Od dětství jsem ráda malovala. Ale vyrůstala jsem na vesnici, kde přednostní byla práce na poli, rodiče mě nikdy nepodporovali v mých zálibách. Tak jsem ani po ukončení základní školy nestudovala výtvarný obor. Začala jsem se znovu věnovat malování až ve svých 30 letech a až ve svých 50 letech jsem se rozhodla studovat výtvarný obor na Lidové Konzervatoři v Ostravě. V té době jsem si ještě udělala kurz aranžování květin, kurz základy počítače a kurz podnikatelský. Nepustila mě myšlenka zkusit podnikat, i tento sen jsem si splnila. Otevřela jsem si ve Frenštátě p. R. butik. Jsem tvořivá, kreativní, ráda se u čím novým věcem, baví mě také fotografování, úprava fotografií, fotomontáže a abstrakce. V poslední době mě láká tvoření výrobků ze dřeva. V roce 2014 jsem měla první výstavu převážně fotografií ve Frenštátě p. R."

Výstava je k vidění v prostorách knihovny, během její provozní doby a to od července do srpna. Obrazy i fotografie jsou prodejní.