VÁNOČNÍ KNIŽNÍ NADÍLKA

15.12.2023

Ježíšek nám už teď v knihovně nechal několik velikánských balíků plných knížek a my vás jimi postupně zásobujeme...Tady máte malou ochutnávku.  

Napínavý thriller Zloděj tváří předního českého záhadologa Arnošta Vašíčka je okořeněn neznámými, a přitom tak přitažlivými rituály židovské magie.

Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen, a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.​ Paříž pro jednoho a jiné povídky je plná vtipných, dojemných, ale i hořce smutných povídek.

Jak by vypadal příběh Československa po Sametové revoluci, kdyby neproběhl kompletní odsun sudetských Němců? V knize Sudetenland od Leoše Kyšy najdete jedinečný pohled na historii, která se sice nestala, ale přesto před vámi ožívá. Příběh je inspirován skutečnými místy a osudy. Pro čtenáře alternativní historie českého pohraničí. 

Teorie býka od Magdaleny Maxové je břitká komedie o nenaplněných očekáváních, kulturních rozdílech a jedné velké lásce, doprovázená humornými komentáři a sebeironickými promluvami hlavní hrdinky. 

Tenkrát v noci se všechno změnilo jenže minulost nezůstane pohřbená navždy! Doktorka Sara Lintonová užuž začínala věřit tomu, že i jí je souzen klid v životě a v rámci možností i šťastná budoucnost. Ale naši budoucnost vždy ovlivňuje minulost – to, co jsme prožili, to, co se stalo, a nedá se odestát. Jak se s přízraky vyrovná? To nám ve své knize řekne Karin Slaughter

Beze stopy zmizela praktikantka sboru Svobodné církve. Po třiceti letech její sestra obdrží anonymní dopis s Madeleininým řetízkem. Rozhodne se ji hledat a záhy seznámí s několika ženami sdruženými ve čtenářském kroužku a během rozhovorů o literatuře, lásce a manželských neshodách se společně snaží přijít na kloub Madeleininu záhadnému zmizení. Všichni ale nejsou stejně vstřícní a Patricia poznává, že její otázky jitří staré rány. Podaří se jí zjistit, co se sestře stalo a jaké tajemství lidé ve vesnici střeží? Zjistíte v knize Čtenářský kroužek na konci světa od Fridy Skybäck.

Kniha Být perfektní nemusí být perfektní s podtitulem "Zvládejte svůj perfekcionismus" nabízí řadu strategií, které mohou pomoci vystoupit z nekonečného běhu za dokonalostí. Obsahuje řadu příkladů z autorčiny psychoterapeutické praxe, podnětů k zamyšlení, škál zjišťujících, jak jsme na tom s perfekcionismem právě my, a hlavně inspirace a podpory pro změnu v životě. Autorka Sharon Martin zařadila také cvičení založená na konceptu mindfulness. Kniha je psaná srozumitelně a nejsou v ní žádné odborné termíny. Vše se uvádí na příkladech. Je tak možné více a lépe pochopit, co autorka myslí. Každá kapitola obsahuje praktická cvičení, která nutí přemýšlet, zda čtenář vše pochopil správně a zda je perfekcionista. 

Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval. Tato kniha je nezvyklá a rozhodně není pro každého. Ale pokud se alespoň trochu zajímáte o filozofii, psychologii nebo o motivační literaturu, tak by se mohlo jednat o knihu pro vás. Thomas Leoncici svůj filozofický příběh rozvíjí prostřednictvím bohatého realitního makléře, který přestává mít uspokojení ze svých obchodů a začne se sám sebe ptát, co je opravdovým klíčem ke štěstí. Přes anonymní vzkazy nakonec podnikne pouť, která mu pomůže pochopit skutečný smysl života a štěstí.

Ponořte se do fantastického, pohádkového světa jménem Oberon, který představuje domov nejen Princezny zakleté v čase, ale desítek dalších pozoruhodných postav, fascinujících míst a umlčených tajemství čekajících na vaše odhalení. V knize naleznete 14 napínavých povídek jak o postavách z filmu, tak o hrdinech a zloduších, které na těchto stránkách spatříte poprvé. Kniha je současně souborem úryvků z literatury oberonských spisovatelů, cestovatelů, vědců a alchymistů.

V knize Nejkrásnější pohádky k usínání najdete deset pohádek z dob našich předků. Najdete zde ale i pohádky zcela nové, autorské. Pro nejmenší Vám můžeme doporučit pohádku "Jak chtěl vrabčák kokrhat" nebo "Vílu Voděnku" od Dagmar Krejčí, pro větší děti pohádkové příběhy Tokhiho. 

Ponořte se do dobrodružství plného tajemství, zábavy a přátelství. A možná zjistíte, že i auta mohou létat​. O létajícím autě - Iva Hoňková.

Kočky mají největší radost, když si s nimi někdo povídá. Do každého příběhu pořádně zatnou drápky a vydrží mňoukat celé hodiny. Nevěříte? Naštěstí známe někoho, kdo vás o tom přesvědčí, a to v knize Knížka o kočkách od Václava Bárty.

Navštívíte hodné skřítky, co smrtelníkům rádi pomohou a bez váhání za ně nasadí život, i ty zlé, co člověka jen týrají a hrají si s ním. Poznáte zvláštního mořského muže, jenž v klecích na dně oceánu drží duše námořníků, kteří se utopili, či bytosti zvané selkie, jež si nepozorný lovec snadno splete s tuleni. Stanete se svědky hrdinných soubojů s obrem, mořským hadem či wyvernou. Knihu Keltské pověsti - příběhy z Irska, Skotska, Bretaně a Walesu zdobí mnoho krásných barevných ilustrací britské malířky Kate Forrester.