V červenci startuje letní pátrací hra: NA STOPĚ 2023

16.06.2023

Letní prázdniny knihovna odstartuje s oblíbenou pátrací hrou NA STOPĚ, do které se může zapojit kdokoliv, kdo chce pátrat po ukrytých knihách.

Po Frenštátě a okolí ukryjeme 9 krásných knih pro děti i dospělé a každou prázdninovou neděli pak zveřejňujeme na sociálních sítích knihovny (FB a IG) indície k ukryté knize. Buď se uvede GPS lokace nebo fotka (výřez) místa. Kdo na místo dorazí jako první a knihu najde, může si jí samozřejmě nechat a informuje o tom knihovnu! Ideálně opět přes sociální sítě a ta dá na vědomí ostatním, že je kniha nalezená!

Knihy jsou většinou uloženy na veřejných místech, někdy lépe a někdy hůře dostupných. Často se k nim dostanete na kole i s kočárkem. Většinou jde o místa zajímavá, ideální k nedělnímu výletu. Knihy jsou zabaleny v nepromokavých obalech, takže vydrží i nepřízeň počasí.

Pokud knihu nenajdete nebo bude někdo rychlejší, zjistíte to díky kartičce, která na místě nálezu zůstane s informací, že kniha už je pryč. Můžete nám ale poslat fotku místa a zapojíme vás do slosování o další ceny, které probíhá v průběhu září. Soutěží se o další krásné knihy a balíčky propagačních předmětů města Frenštát pod Radhoštěm.

V každé knize na vás také čeká naše poukázka na roční členství v knihovně, pokud ji využijete nebo někomu věnujete je jenom na vás!

Startujeme v neděli 2. července. Poslední pátračku pak zveřejníme v neděli 27. srpna 2023.

PRAVIDLA HRY

1. Sledujte FB a IG knihovny pro aktuální info ke hře.

2. Každou neděli zveřejníme fotku místa uložené knihy+info o jakou knihu jde, zda pro děti nebo dospělé.

3. Kdo knihu najde, je jeho!

4. Dejte nám vědět, že jste knihu našli, ať můžeme informaci zveřejnit na sociálních sítích pro ostatní pátrače (dejte komentář pod příspěvek, napiš na messenger nebo e-mail).

5. Pokud se kniha do dvou dnů nenajde, zveřejníme upřesnění GPS lokace.

6. Vyfoťte se s nalezenou knihou nebo jen knihu a označte na svém FB/IG profilu #kniznipatracka23 nebo @knihovnafren, zapojíte se tak do slosování o další ceny. Pokud soc. sítě nepoužíváte, pošlete nám fotku na e-mail knihovna@mufrenstat.cz.

7. Do slosování se mohou zapojit i pátrači, kteří na místo přijdou pozdě a kniha už bude pryč. Stačí se na daném místě opět vyfotit a označit na FB /IG #kniznipatracka23 nebo @knihovnafren nebo poslat foto na e-mail.

8. Všichni, kdo se chtějí zapojit do slosování o další ceny, berou na vědomí, že jejich fotky mohou být použity na soc. sítí knihovny pro potřeby této pátrací hry.

9. Zároveň prosíme o férové chování. Pokud se stanete šťastným nálezcem knihy, nechte další pátračky ostatním.