Studenti úspěšně ukončili další kurz UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU 6. 6. 2023

07.06.2023

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM, 06.06.2023 - V úterý 6. června 2023 dopoledne předal starosta města Frenštátu pod Radhoštěm pamětní listy studentům Virtuální univerzity třetího věku u příležitosti ukončení letního semestru kurzu Pozoruhodný svět hub. Slavnostní akt se uskutečnil v obřadní síni frenštátské radnice. Šest studentů po třech letech studia obdrželo také osvědčení o absolutoriu.

Starosta města Jan Rejman předal pamětní list 20 absolventům letního semestru. "Kurz o houbách si studenti opět vybrali sami. Někteří zapálení houbaři dostali přihlášku ke studiu i jako vánoční dárek. Toto téma bylo velmi hezky zpracované zejména vizuálně, šlo asi o nejlépe zpracovaný kurz, který studenti absolvovali. I mě samotnou to zaujalo, ačkoliv se v houbách moc nevyznám. Na poslední přednášce jsme měli také ochutnávku houbových jednohubek, které připravili sami studenti," sdělila Michaela Šostková, vedoucí oddělení Městská knihovna, odbor vnějších vztahů MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Od 26. září 2023 bude virtuální univerzita pokračovat zimním semestrem, tentokrát na aktuální téma o energiích a energetice.

"V letošním roce, po ukončení letního semestru, šest studentů obdrželo navíc osvědčení o absolutoriu za splnění celého cyklu univerzity třetího věku, šesti kurzů v průběhu tří let. Tito studenti jej dokonce dostali již podruhé, což odpovídá neuvěřitelným 6 letům studia a za to jim patří můj upřímný obdiv," doplnila vedoucí knihovny.

Garantem studijního programu a organizačním garantem Virtuální univerzity třetího věku je Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze. Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm působí od září 2017 jako konzultační středisko pro účely Virtuální Univerzity třetího věku. Je to jedna z forem celoživotního vzdělávání. Jejím cílem je umožnit všem posluchačům, napříč Českou republikou, zájmové vysokoškolské studium. Bez ohledu na vzdálenost od sídel konkrétních vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční vzdělávání a lidé vyššího věku se jej z různých důvodů, jako jsou například zdravotní problémy, velká vzdálenost, finanční náklady, nemohou účastnit. Zároveň studium vytváří prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách.

Tisková zpráva: mufrenstat.cz