Spouštíme podzimní KŘÍŽOVKÁŘSKOU LIGU pro seniory

10.09.2021

Baví vás luštění křížovek? Městská knihovna se zapojila do aktivizačního projektu KŘÍŽOVKÁŘSKÁ LIGA pro seniory.

Tento projekt realizuje spolek Počteníčko. Patronem je Moravskoslezský kraj a náměstek hejtmana Bc. Jiří Navrátil.

Jde o pravidelné luštění křížovek pro seniory 60+, do kterého se ročně zapojí kolem tří tisíc seniorů z několika krajů. Během deseti týdnů obdržíte deset křížovek a pokud budete v luštění úspěšní, dostanete malou odměnu. Poté se můžete zapojit i do slosování o hlavní cenu.

Liga potrvá od 23. září do 2. prosince 2021. Poté proběhne slosování.

A JAK SE DO LIGY ZAPOJIT?

• Od 23. září 2021 se můžete přijít zaregistrovat do knihovny. Registrace je možná do konce října!
  • Při registraci dostane záznamový arch pro tajenky a 5 křížovek najednou.
  • Na konci října, tedy po ukončení registrací, si můžete vyzvednout druhou půlku křížovek. Správně by měla vycházet jedna křížovka na týden, tedy 10 křížovek na 10 týdnů.
  • Jakmile vyluštíte všechny tajenky, odevzdáte v knihovně pouze záznamový arch (křížovky si můžete ponechat). Těšit se můžete na drobnou odměnu a zapojení do slosování.