Rozhovory z čajovny: s cestovatelem a fotografem JOSEFEM BOSÁKEM

09.04.2021

S radostí vám představujeme další rozhovor z čajovny Magnolia, tentokrát s vynikajícím fotografem a cestovatelem Josefem Bosákem.

Ve své tvůrčí práci se zaměřuje především na podobu člověka a zejména na reportáž, a to jak ze svých cest, ale třeba také z hudebních festivalů.

Mnozí z vás mohli vidět jeho oceňovanou výstavu Kus arménské duše ve výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tato fotografická sbírka dokumentuje, jak se žije lidem v konfliktem zasažené oblasti Arménie a Náhorního Karabachu.

Jeho cesta do Arménie jej ovlivnila natolik, že spolu s arménskou aktivistkou Soňou Vardanyan založili sbírku GIVE ME HOPE, která se snaží vracet naději mladým zmrzačeným vojákům, kteří přišli o končetiny v poslední válce právě v Náhorním Karabachu a to tím, že jim u nás zajišťuje speciální protézy.

Pokud i vy chcete svým díle přispět do sbírky "DEJ MI NADĚJI", můžete na číslo účtu: 2107325349/2700.

Více o sbírce: