NOVÉ KOMIKSY v knihovně!

03.05.2022

Milí čtenáři,

komiksy vás baví, a proto jsme se zaměřili na rozšíření naší nabídky o další zajímavé  kousky. Ve spolupráci s projektem MAP Frenštátsko se nám podařilo nakoupit přes čtyřicet komiksů s cílem podpořit zájem čtenářů, zejména dětí, o současnou literaturu.

Velice oblíbené jsou komiksové série, které se snažíme doplňovat. Nyní u nás najdete další díly Naruta, Spider-mana, Avengers nebo také populární Stranger Things. Ti se dostali do povědomí zejména podle stejnojmenného seriálu na Netflixu (27. 5. vychází již očekávaná 4. řada). Mladší čtenáři jistě ocení stále oblíbené Pokémony, SpongeBoba nebo Dogmana.

Rádi bychom také zmínili komiksové knihy, jako jsou například Piruety od Tillie Walden - kniha o krasobruslení, dřině a životním stylem s tím spojeným. Rváčov od Džian Baban jsou zase příběhy dětí z 80. a 90. let, ovlivněné Foglarovou tvorbou, zejména Stínadly. Sidonie od Terezy Srbové je příběh baronky, která byla výjimečnou a emancipovanou ženou. Její důraz na rovnoprávnost, svobodu, péči o životní prostředí a rozvoj vlastního ducha zůstává inspirací dodnes. A nakonec historický komiks Ján Ámos, vás seznámí s podivuhodným životem tohoto velikána evropského formátu. Napsal a nakreslil Aleš Mrázek.