NOVÉ KNIHY na ŘÍJEN 2021, tipy městské knihovny

Začtěte se s námi do několika knižních novinek, které jsme pro vás vybrali...

První z nich je temný bestseller Marta spí od Romy Hausmannové, ve které se hlavní hrdinka Nadja stane obětí a zároveň vražedkyní, díky své minulosti.

V další knize Případ astrologických vražd od Sódžiho Šimada se samozvaný detektiv, astrolog a jasnovidec Kijoši Mitarai musí během jednoho týdne vyřešit záhadu strašlivých vražd, které trápí Japonsko už čtyřicet let.

Nekompromisně realistický román Jsem Paula slovenského copywritera Ondreje Štefánika je výpovědí o době, již právě teď žijeme. Paula zveřejní fotku svého syna na facebooku a své dítě prožívá skrze lajky a komentáře ostatních.

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Teprve během německé okupace začne Zuzana dospívat. Bolestně vrůstá do dějin a dějiny se vpisují do ní. Protože má židovský původ, je její osud předem daný. To je kniha Zuzanin dech od Jakuba Katalpy.

Milostný dopis od Tracy Rees je zase láskyplný i napínavý příběh o síle důvěrných citů, vzájemných pout a porozumění, který se odehrává ve dvacátých letech minulého století v okolí Londýna.

Stříbrná čarodějnice od Pauly Brackston vypráví příběh o umělecké hrnčířce, která se po náhlé smrti svého manžela přestěhuje do odlehlé velšské chaty v domnění, že ji poklidná krajina zmírní její žal. Místo toho v ní jezero v údolí pod chatou zažehne něco, co v ní léta dřímalo.

Jízda vlakem Vladimíra Bally stojí za to, krajinou za okny je sice nevábné současné Slovensko, spolucestujícími jsou však obskurní postavičky slovenského mikrosvěta - potkat tu lze kohokoliv, mafiána, kanibala, průvodčího i přítele z dětství. Autorovy sarkastické komentáře v knize Je mrtvý dělají i z ubíjející reality zajímavé představení, kterému nechybí humor a spád.

Pokud máte rádi sci-fi, určitě si nenechte ujít velkolepou space operu z diplomatických kruhů daleké galaxie Vzpomínka zvaná říše od Arkady Martineové. Velvyslankyně Mahit totiž musí přijít na to, kdo stojí za vraždou jejího předchůdce, ochránit svou stanici a sama vyváznout živá.

Z rebela mnichem od Ješeho Losal Rinpočheho je kniha napsaná s erudicí i humorem, osvětluje, jak nám mohou i ty nejbezvýchodnější situace pomoci zprostředkovat životně důležité lekce a dojít trvalého míru a spokojenosti.

V nabídce máme také nové audioknihy jako je Má mě ráda, nemá mě ráda, která představuje deset současných českých prozaiků a deset povídek plných nejistot, pochyb a toužebného čekání.

Pro dětské čtenáře tu máme knihu Evžen a jeho bláznivý stromodům od Thibauta Rassata, která jeseznamuje se základními architektonickými a geometrickými principy a baví je Evženovou pichlavou osobností.

Smrkovec od Kláry Břicháčkové zase vypráví příběh ze svébytného světa roztodivných tvorů z hlubin země. Ukazuje, že i ti nejmenší mohou překonat opravdu velké nástrahy, pokud mají dostatek odvahy, vtipu a věrného kamaráda po svém boku.

Kniha Planeta je prga od Petra Hauzírka vychází z divácky rekordně populárního projektu ČT :D a hravě seznamuje malé čtenáře s principy ekologie i s péčí o své okolí. Neohrožená bojovnice Prga bojuje proti neekologickým monstrům, jako jsou Puchlan Smrdutý, Plastor Nezmar, Bordelnice Polétavá anebo Sušivec Pustina.

A nakonec tu mám příběh malého hrdiny z knihy Co je nejvzácnější, který by si rád koupil všechny ty krásné věci, které vidí ve výlohách, ale pak si uvědomí, že věci, které jsou zadarmo a které nemůže vlastnit, jsou na světě nejvzácnější. Krásný poetický příběh z dílny Astrid Desbordes a Pauline Martin byl přeložen do mnoha světových jazyků.

Více novinek najdete v našem ON-LINE KATALOGU.