NOVÉ KNIHY na LISTOPAD 2021 - tipy městské knihovny!

29.10.2021

Každý měsíc pro vás vybíráme z knižních novinek svá doporučení, u kterých se nudit určitě nebudete...

První z nich je velmi očekávaná a unikátní kniha Karla Gotta - Má cesta za štěstím. V knize otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství.

V knihovně nechybí ani nová kniha o fenomenálním běžci Zátopek, kterou podle filmového scénáře napsal Jiří W. Procházka.

Pokud máte rádi thrillery, určitě sáhněte po knize Temný příliv, ve kterém se soukromý vyšetřovatel z Melbourne zabývá pátráním po zmizelých osobách. Tentokrát ho ale další případ zavede do velmi nebezpečných vod, v nichž může snadno přijít o život. Autorem knihy je Peter Temple.

V dalším napínavém thrilleru se dvojice Hans Rosenfeldt & Michael Hjorth rozhodli řešit případ vraždy v době Velikonoc. Jako svědka najdou desetiletou dívku, která je však natolik traumatizovaná, že nemluví. Jak se jim podaří případ vyřešit? To se dozvíte v knize Němá dívka.

S oblíbeným autorem historických detektivek Janem Bauerem se pro změnupřeneseme do doby Jana Lucemburského, kde se bude řešit Ztracený diadém.

Další historickou knihou je Úsměv štěstěny od Rebeccy Gablé. Jde o první díl rytířského eposu z období stoleté války.

Milovníci fantasy určitě ocení knihu Šedí bastardi od Jonathana Frenche. Protože je plná sarkasmu a temnoty a taky poloorků, kteří se snaží střežit neutěšený kraj Souzené země.

Také čtvrtý svazek komiksu Netvory: Vyvolená poukazuje na novou válku mezi lidmi a arkaniky. Autory komiksu jsou Marjorie Liu & Sana Takeda.

Pokud rádi zahradničíte, určitě oceníte knihu Pestré záhony pro krásu i užitek od Agnes Pahler, která se věnuje pěstování smíšených kultur.

Danielle Steelová napsala novou knihu V otcových stopách popisující život Maxe, který se po neúspěšném manželství rozhodne vydat v otcových stopách a zjišťuje, na čem v životě skutečně záleží.

Jako hvězdy v temné noci je další knihou známé autorky Jojo Moyes, která vypráví příběh Alice. Ta se vydává s dalšími ženami na koních nebezpečnou divokou krajinou do odlehlých částí Apalačských hor, kde se střetávají s předsudky tamních lidí vůči ženám, přistěhovalcům, ale také nacházejí přátelství, soudržnost a lásku.

Chuť prázdna Barbory Adamcové je kniha věnující se anorexii. Anna chce mít v životě pod kontrolou alespoň jednu věc - sebe samu. Příběh anorexie se jí ale pomalu vkrádá do života a z bezstarostné dívky se postupně stává vyhladovělá troska posedlá svým tělem.

Oblíbená autorka dívčích románů Jennifer Niven vydala novou knihu Bez dechu, ve které seClaudine musí vyrovnat s odchodem otce a s faktem, že se ze dne na den musí odstěhovat se svou zničenou matkou na místo, kde není ani signál ani šance na letní románek. Dokud nepotká Jeremiaha.

Spisovatel pro děti James Patterson zase píše sérii Max Einsteinová, o dvanáctileté dívce, která je sice sirotek, ale zato jí to vážně pálí. Nabourá se třeba do počítačové sítě největší univerzity v New Yorku nebo chrlí nápady na pomoc lidem bez domova. První díl této dobrodružné série se nazývá Geniální experiment.

Více novinek najdete v našem ON-LINE KATALOGU.