NOC LITERATURY & hudby 20. 9. 2023

29.08.2023

zveme vás na 4. ročník literárního happeningu ve Frenštátě pod Radhoštěm - NOC LITERATURY 2023. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint.

Akce se snaží přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. To vše prostřednictvím série veřejných čtení. Kromě tří ukázek z evropské literární tvorby se můžete letos těšit také na hudební doprovod v podání Mariana Friedla a jeho přátel, kteří představí jejich program Kainar nevídaný, neslýchaný. Jde o písně Josefa Kainara, které budou proloženy mezi čtené literární ukázky. Na dětském oddělení knihovny bude probíhat také doprovodné čtení pohádek pro děti (malé i velké).

LITERÁRNÍ PROGRAM:

KODAŇSKÁ TRILOGIE (Dánsko) - čte ZUZKA KALINOVÁ
PRŮMĚRNÝ INDEX ŠTĚSTÍ (Portugalsko) - čte DAVID TRUBAČ
BÁJE O HADÍM SRDCI (Polsko) - čte MARTIN TRUBAČ

HUDEBNÍ PROGRAM Kainar nevídaný, neslýchaný:

Ladislav Pilař - trombon
Eliška Šidlová - zpěv
Marian Friedl - klarinet
Martin Kocián - kontrabas
Rostislav Hus - kytara

Noc literatury proběhne ve středu 20. září od 18.00 hodin v malém sále DK. Vstupné je zdarma.