KNIŽNÍ TIPY na červenec 2022

07.07.2022

Opět pro vás vybírá ze svých knižních novinek. Na své si tentokrát přijdou jak dospělí tak děti.

Milovníci historických detektivek jistě ocení další knihu Vlastimila Vondrušky Ďáblova čísla, ve které se královský písař Jiří Adam z Dobrodína a bakalář Petr dají do vyšetřování neobvyklé vraždy, za kterou stojí temné síly.

Přes práh je kniha o jednom smutném muži, který se uzavírá ve svém bytě před životem, do té doby, než se před prahem jeho dveří objeví veselá dívka s kocourem. Tento román o nevšedním přátelství a radostné cestě z osamělosti napsala Aneta Kollerová Mašková.

Zajímá vás, co dělá pevnou látku pevnou a temnou hmotu temnou? A proč jsou subatomární částice barevné? Přečtěte si knihu Svět podle fyziky. Tyto poznatky moderní fyziky vám v ní mistrně osvětlí Jim Al-Khalili.

Špitál je pro změnu nová povídková kniha Josefa Veselky, který vypráví o zkušeném lékaři, jemuž nedá spát náročná operace. O starém pacientovi, který najde spřízněnou duši v laskavé medičce nebo o rodině, kterou stmelí až vážná nemoc.

Probudit se jako delfín je kniha o osudech jedné rodiny, která se nečekaně ocitne ve finančních a vztahových nesnází. Johana Kral v ní popisuje příběhy očima tří členů rodiny - matky psycholožky, otce podnikatele a dospívající dcery.

Jeff Lemire zase v Zatoulaných psech popisuje v živelných tazích a vzteklé kombinaci černé a červené barvy cestu za pomstou.

Objevte radosti, které sebou nese role babičky a to s knížkou Poprvé babičkou od Caroline Cotinaud. Najdete v ní tipy, rady i svědectví různých babiček, jak si vychutnat rodinné štěstí.

Pro děti zase nesmíme opomenout krásný příběh slepé Almy, která v dědečkově vetešnictví omylem projde obrazem a ocitne se v přízračné krajině. Alma a svět obrazu napsala Lucie Paulová.

Pokud jste si oblíbili Prašinu, máme pro vás dobrou zprávu. Rozrostla se totiž v komiksovou sérii Prašina: kroniky. Můžete se tak těšit na nové příběhy s novými hrdiny a novými záhadami.

S leporelem Zpomal...v parku od Freyi Hartas můžete rozvíjet vnímavost a cit pro přítomný okamžik. Popisuje chvilky, které se odehrávají v parku a které můžete pozorovat celkem běžně. Pokud ale zaměříte spolu s dětmi svou pozornost, zjistíte, že nic není tak obyčejné, jak se na první pohled zdá.

Interaktivní knížka Skutek utek! zabaví malé vzteklouny od pěti let a velkým nervákům zase ukáže, že i malé děti prožívají stres. Knihu napsala Irena Hejdová.

Srandičky kočičí partičky je kniha o kočičí partě, která sní o tom, že se proslaví, zbohatne a pořídí si vilu s bazénem plným kočičího žrádla. Moc se jim to ale nedaří a tak hledají inspiraci, kde se dá. Knihu napsala Agniezska Stelmaszyk.

A nakonec nesmíme zapomenout na další pokračování úspěšné série Dobrodružství pavouka Čendy (4.) a jeho přátel od brněnského výtvarníka Pavla Čecha.

Více novinek najdete v našem ON-LINE KATALOGU.