KNIŽNÍ NOVINKY na únor 2024

01.02.2024

Jako každý měsíc, pro vás městská knihovna vybírá ze svých knižních novinek. Najdete zde příběhy detektivní, humorné či smutné, naučnou literaturu, ale i laskavé a veselé čtení pro děti.

Pokud máte rádi vtipné dialogy, okouzlující intriky a jste fanoušci Agathy Christie, tak detektivka Velmi anglická vražda od Verity Bright je přesně pro vás.

Knih o holoucastu bylo napsáno bezpočet, ale už málo jich řeší, co bylo po tom. Autorovi Eli Beneš se podařilo popsat emoce dospívajícího židovského chlapce v knize Nepatrná ztráta osamělosti. Kniha je zároveň historicky věrným dokumentem, napsaným podle skutečnosti.

Tatra – osobní automobily na plakátech a prospektech, 1945-1999 představuje limuzíny značky Tatra. Ačkoli nebyly primárně prodávány na běžném trhu, byla jejich propagace poměrně rozsáhlá. Téměř všechny materiály se podařilo Martinu Kupcovi soustředit právě v této knize.

Fanoušci cestopisů se mohou těšit na knihu Něha Himaláje. Petr Jan Juračka představí své fotografie a nechybí ani příběhy, které umí strhnout a dojmout.

Populární stand-up komička Lucie Macháčková je věčná družička a trapasů a zážitků má na rozdávání. Vtipem a nadsázkou nabitá kniha Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala o veselkách vás zaručeně rozveselí.

Jaro na dveře ještě neklepe, ale už teď si můžete prolistovat Zahradní projekty pro kutily od Folko Kullmanna, kde najdete nejlepší nápady zahradních architektů, více než 60 návrhů pro začátečníky i pokročilé a podrobné návody.

Aleš Cibulka do knihy Koho mi nadělil Tobogan vybral nejzajímavější a nejzábavnějších příběhy z natáčení Toboganu.

Nespoutaná Aljaška je příběh o odpuštění, lásce, naději a kompromisech. Je dojemný, ale zároveň v něm nechybí humor. Autorka K. A. Tucker připravila od všeho trochu a všeho akorát.

Motivační kniha Inspilacerace od Libora Kamenského vám sice nezlepší život, ale náladu možná jo. Dělá si totiž legraci z rádoby oduševnělých citátů., které na sociálních sítích sdílí samozvaní seberozvojoví kouči, manažeři MLM či milovníci Paula Coelha.

Unikátní soubojový systém, skvělý vyprávěcí styl autorského dua Christiana a Floriana Sussnerových, parádní příběh a prostředí. Somorra: Město snů je žhavým kandidátem na titul gamebook roku. Přesvědčte se sami, jestli dokážete porazit hrozivé nestvůry a vyváznout ze svých vlastních snů.

Kniha Jednorožci: strážci tajemství je určena pro malé milovnice jednorožců a dalších fantastických bytostí a na světlo vytahuje staré příběhy z dávných časů.

Zamilujte si nádherně ilustrované příběhy o myškách Vyprávění z Ostružinového houští od Jill Barklemové, které si získaly oblibu po celém světě.

Také občas nevíte, jak dětem vysvětlit pojmy, kterým nerozumí? Kniha Děti našeho světa 1 od Louise Spilsburyho rodičům pomůže vše srozumitelně a jednoduše vysvětlit. Dětem zase ukáže, že můžeme být v mnoha ohledech rozdílní, ale přesto jsou věci, které nás spojují, ať už jsme odkudkoli.

Pokud se rádi bojíte, určitě sáhněte po knize Strašidelné příběhy od Vic Parker. Seznamte se s neďábelštějšími postavami klasické literatury, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech. Pro čtenáře 10+.

Pro nejmenší čtenáře doporučujeme veselé Příhody telátka poplety a jeho kamarádů ze statku, která potěší i dospělé. Knihu plnou legrace, ale i poučení napsal Petr Hudský a doprovází je půvabné ilustrace.

Kniha Moritze Petze Smolný den vypráví o jezevci, kterému se nic nedaří. Ale pak mu, i díky přátelům, dojde, že jistým způsobem prožil úžasný den. Pro děti od 3 let.