KNIŽNÍ NOVINKY na prosinec 2023

30.11.2023

Věděli jste, že Vánoce voní nejen cukrovím ale také knihou? Přinášíme vám první vánoční nadílku, a to v podobě knižních novinek. Více tipů na nové knihy najdete v ON-LINE KATALOGU knihovny.

Oddechovou detektivku můžete očekávat v knize Zlatá vařečka. Jessa Maxwell "uvařila" něco mezi A pak nezbyl žádný a Peče celá země. Šest soutěžících a jedna cena, pro kterou stojí za to zabíjet.

Jedna malá lež, dvě naprosto odlišné povahy, tři dny předstírání, a to všechno už za čtyři týdny na svatbě ve Španělsku. Vše, co od romantické komedie očekáváte, najdete v Lásce pod španělsku od Eleny Armas.

Mrazivé nebývají jen zimní dny, ale může jím být také psychologický thriller Otočení klíčem. Ruth Ware zavádí čtenáře do honosného sídla na skotské Vysočině, které se změní v noční můru.

Třetí díl postapokalyptických bestsellerů Františka Kotlety Rázová vlna jistě zaujme všechny fanoušky sci-fi.

Těhotnej kuchař vydává svou první kuchařku Cháluj líp! Obsahuje 77 receptů s postupem přípravy. Místo fotografií v knize najdete QR kódy, přes které si pustíte videorecept.

Oblíbený hrdina Reacher se vrací v další knize Lepší být mrtvý. Tentokrát jej Lee Child nechal řešit zamotaný případ zaměřený na technologie a výbušniny kdesi u mexických hranic.

Překvapivé a nepředvídatelné povídky od držitelky Nobelovy ceny za literaturu Olgy Tokarczukové, díky nimž se na realitu, která nás obklopuje, podíváte jinak. Prvky grotesky, černého humoru, fantastiky na čtenáře čekají v knize Bizarní povídky.

Kdyby se vaše matka ztratila, řekli byste to policii? I kdyby byl hlavním podezřelým váš otec? Právě před takovým dilematem stojí sourozenci Delayneovi. Každý ve městě je zná a jejich rodičům závidí, že i po padesáti letech manželství to mezi nimi jiskří. Jenže je tomu skutečně tak? Autorka bestsellerů Liane Moriarty přichází s dalším strhujícím příběhem Jablka ze stromů nepadají.

Muž v domácnosti od Kósuke Óno je osvěžující komedií o nejděsivějším členovi jakuzy, který se rozhodl pro úplně nový život. Milovníci mangy si jistě přijdou na své.

LGBT román Pořád jsme to my je pokračováním hitu od Becky Albertalli a Adama Silvera a rozvíjí osudy obou protagonistů, jejichž život se po jejich rozchodu ubíral zdánlivě opačným směrem. Až doteď. Doporučeno pro mládež 13+.

Už jsou tady Vánoce! A s nimi se pojí zvyky a tradice. Na některé jsme možná zapomněli, jiné dodržujeme, aniž bychom však vždy znali jejich podstatu. Vanda Bruckner dětským čtenářům v příběhu rodiny z vesničky Na Vršku oživuje staré tradice a pranostiky.

Jeremy Strong ve své knížce pro děti Pásovec, Zajíc a příliš hlučný medvěd humorným vyprávěním přibližuje soužití dvou rozdílných kamarádů, které naruší příchod ledního medvěda.