KNIŽNÍ NOVINKY na listopad 2023

01.11.2023

Právě teď začíná to pravé období, kdy se začínají dny zkracovat a je více příležitostí věnovat se čtení. Vybírejte z knižních tipů městské knihovny na zajímavé čtení. Více novinek najdete v ON-LINE KATALOGU knihovny.

​Neobyčejně silný a hluboký příběh o odvaze změnit život, o lásce k dítěti, která překonává oceány, o lásce k muži, která vám pomůže zapomenout, a o víře, že všechno na světě má smysl a záleží na tom, jací jsme. Tento dojemný příběh o silném poutu mezi matkami a dcerami napsala Christy Lefteri Zlomená křídla.

Když chcete být spokojenou matkou v domácnosti, nic vám v tom nezabrání. Ani to, že žádné děti a manžela nemáte. Velmi čtivý, realistický a napínavý psychologický thriller Než zjistíš pravdu v podání české autorky Eleny Minářové si v ničem nezadá se světovými autory.

Zásnuby bez prstenu jsou sice smutné, ale možné. Nicméně zásnuby s prstenem, ale bez snoubenky, to už je věc těžko myslitelná. A přece k ní došlo. Tuto podivnou zápletku si pro čtenáře připravil Vlastimil Vondruška v knize Zásnubní prsten.

Všem čtenářům, kteří chtějí obohatit své znalosti o Beskydech, doporučujeme knihu Beskydské studánky. Autor Jaromír Šlosar představuje ve svém fotografickém vlastivědném průvodci beskydské studánky a prameny, které už léta obdivuje.

Strhující sága o pekařské rodinné dynastii Vanilkové dny od Evy-Marie Bastové je založena na úspěšné historii jedné slavné podnikatelské rodiny.

Maxwell Smart je nejen autor knihy Kluk v lese, ale zároveň její hlavní postavou. Vypráví o svém dětství, hrůzách holocaustu, ale také o tom, jak se mu podařilo uprchnout a založit si nový život v Kanadě.

Dvě ženy, dva osudy, které se jednoho dne protnou. Každá je úplně jiná, ale stávají se jedna pro druhou velmi důležitou osobou v životě. Kniha Staré odrůdy, kterou napsal Ewald Arenz je smutné, zvláštní, ale hlavně nadějeplné vyprávění o tom, že je stále pro co žít.

Příběh ženy, která se nebála vzít osud do svých rukou a začala žít tak, jak si přála a kam ji srdce táhlo. K tomu Itálie, moře a jídlo. Co více si přát od oddechovky Láska ve špičce italské boty od Blanky Malé.

Pro všechny milovníky fantasy přinášíme hned 3 díly Zaklínače. Andrzej Sapkowski vypráví o mutantech s magickými schopnostmi, které využívají k boji s různými obludami a magickými tvory, kteří sužují lidstvo. V knihovně na vás čekají díly 5.-7.

Kouzelný příběh o přátelství, věčném boji dobra se zlem a magické síle příběhů čeká na dětské čtenáře v knížce Bastien a jeho nečekaný příběh. Autorka Clare Povey napsala dobrodružný příběh malého Bastiena, který přišel o rodiče a ocitl se v sirotčinci. Záhy se začnou dít prapodivné věci. Kdo stojí za únosy významných spisovatelů?

Vedle místopisných a kulturních zajímavostí Velké Británie se v knize Jak se mluví s královnou od Jitky Esserové děti mezi řádky dočtou i o tom, že s malými sourozenci je to sice mnohdy otrava, ale že bez nich je člověku smutno a že sebelepší zážitky jsou jen poloviční, když jste na ně sami.

Rodičům, kteří momentálně se svými nejmenšími řeší vývojovu fázi "to je moje" určitě přijde vhod kniha s výmluvným názvem Moje! od švédské autorky Klary Perssonové