KNIŽNÍ NOVINKY na leden 2024

02.01.2024

Vybíráme pro vás pravidelnou dávku knižních tipů z našeho fondu. Více knižních novinek najdete v ON-LINE KATALOGU knihovny.

Milovníci historických detektivek jistě ocení novinku od Stanislava Češky. Jak vám nález na zahradě může zkomplikovat život se dozvíte v románu Případ zlomeného meče.

Autor knihy Michal Šperling se výstavbou přírodních koupacích jezer zabývá již více než 15 let a své zkušenosti předává čtenářům v ucelené v publikaci Přírodní koupací jezírka.

Kde se bere láska? Může za ni genetika, okoukali jsme vztah rodičů, nebo jde o nespoutaný proces zcela mimo naši kontrolu? Co když každý další vztah je přesnou kopií toho předchozího? Autorka Štěpánka Jislová nás vezme na divokou intimní jízdu svými vzpomínkami a zážitky s láskou, vztahy a vším mezi tím. Srdcovka je autobiografií, romancí a vyznání milovanému médiu, jakým je pro autorku komiks.

Tajemná dívka na hřbitově, záhadné vraždy a chlapec ve výzkumné laboratoři. Román V jejím srdci svět se tříští stojí na pomezí thrilleru a hororu. Autor J. D. Barker vytvořil složitější zápletku, ale o to více zajímavou a místy i nepředvídatelnou.

Kuchařka Vaříme a pečeme na plechu od Volkera Eggerse přináší inspirativní recepty na rychlé večeře, svačiny i obědy, které se hodí pro všední den i svátek. Občas něco zamícháte nebo přidáte další přísady a máte hotovo.

Možná není ďábel, ale pracovat pod ním je pro hlavní hrdinku peklo. Jestli se pod arogantním blbcem skrývá i zraněné srdce se dozvíte v knize Smlouva s ďáblem od Elizabath O'Roark.

Oddechová romantika zasazená do krásného shetlandského prostředí - to je román Polibky svatojánské noci od Cornelie Engel. Doporučujeme pro čtenářky Julie Caplinové.

Fascinující historický román Žena průkopníka o soucitné a nezlomné ženě, jednom přelomovém objevu v oboru psychiatrie a hrůze, která následovala. Samantha Greene Woodruffová se inspirovala šokující kapitolou z dějin medicíny - lobotomií.

Žofi Z-4515 je autobiografické vyprávění Sofie Taikon, které připomíná dlouhá léta přehlíženou tragédii evropských dějin.V působivém a současně srozumitelném česko-romském komiksovém zpracování vychází ojedinělé svědectví pro dospělé i starší dětské čtenáře.

Publikace Obecné studijní předpoklady Vám poskytne vše, co budete potřebovat k úspěšné přípravě na testy OSP společnosti Scio.

Kombinace historického Londýna se starodávnými cechy, odvážná hlavní hrdinka a nádherné ilustrace. To vše najdou čtenáři od 10 let v příběhu plného magie a kouzel - Kordélie a kloboučnici od Tamzin Merchantové.

Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí. Klášterní každodennost, středověká šlechta, pěkné ilustrace a napínavý příběh čekají na čtenáře v knize Břetislav a Jitka – Klášterní intriky.

Pro čtenáře 13+ doporučujeme úvodní část fantasy série o sedmnáctileté dívce, která pátrá po svém tajemném původu a po příčinách otcovy smrti. Nezdolná od Karen Lynch vás zavede do nadpřirozeného světa, mezi upíry a nechybí ani příjemný humor.

Navštivte fantastický, pohádkový svět Oberon, domov nejen Princezny zakleté v čase - Mertur a Lora, ale i mnoha dalších pozoruhodných postav a příběhů.

Do příběhu Pokémon Gold a Silver 12 od Hidenori Kusaka se vrací ztracené postavy, objevují se legendární Pokémoni, výpravy a zápasy. Zkrátka vás čeká velmi poutavé čtení se skvělými kresbami.

Malí čtenáři se pobaví u knihy Dráček Prdlavka od Kai Lüftnera nejen dráčkovým prděním, ale i dobrodružstvím, které prožívá. Kniha děti také učí, že není třeba se stydět za své chyby a že každý je jedinečný.