KNIŽNÍ NOVINKY na duben 2024

04.04.2024

Začtete se společně s městskou knihovnou do knižních novinek, které pro své čtenáře pravidelně vybíráme. Nové knihy doplňujeme v průběhu celého měsíce a jejich přehled najdete vždy v on-line katalogu knihovny.

Pojízdná čajovna splněných snů přináší vše, co od romantické knihy očekáváte. Autorka Rebecca Raisin příběh zasadila do skvělých kulis a celý děj je primárně o vztazích. Doporučujeme pro čtenáře Julie Caplinové.

Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové) píše klasické britské detektivky. V 6. dílu Černočerné srdce představuje současný kriminální román, který ukazuje negativní stránky virtuálního světa, které ovlivňují životy skutečných lidí.

Chalupa je příběh o dvou ženách s úplně jiným stylem života a osudem, které spojil jeden muž. Autorka Pavlína Křivánková zasadila příběh do prostředí Valašska.

Když zmizela je zajímavý thriller částečně zasazený do prostředí modelingu, který odkrývá i jeho temná zákoutí. Příběh je hezky propletený a až ke konci autorka Alex Dahl prozradí pravdu a čtenář pochopí, kdo jsou dvě různé ženy a autistický chlapec.

Tessa Randau přináší zamyšlení nad vztahem, který ubily povinnosti. Jak se hrdinka vypořádá s manželskou krizí se dočtete v knize Hory, mlha, láska a já.

Na jedné straně smrt, na druhé straně láska. Román Dívka v pruhovaných šatech od Ellie Midwood je založený na skutečném příběhu Židovky a osvětimského dozorce.

S komiksovou adaptací románu Nikdykde Neila Gaimana přišel Mike Carey. Začtěte se do tajemného Podlondýna a seznamte se s jeho obyvateli.

Nellie se rozhodla stát známou novinářkou, ale doba, ve které žije, ji nepřeje. Doufá, že prorazí, když napíše článek o blázinci, o kterém je známo, že tam pacienti žijí v nelidských podmínkách. Rozhodne se tedy předstírat psychickou nemoc a nechá se do ústavu zavřít… Historický román Šílená od Louisy Treger se opírá o skutečné události.

V poutavé knize Škola pro německé nevěsty sledujeme osudy tří mladých žen v Německu za druhé světové války. Kniha Aimie K. Runyan ukazuje, jak si uchovat vlastní důstojnost a svobodu uprostřed kruté a nebezpečné doby.

Pašík Vašík už nenosí plínky od Katji Reider je citlivý příběh pro děti od 2 let o tom, že odplenkování není úplně snadné. Ale dříve či později to zvládne každý.

Víla Jasmína opět čaruje. A tentokrát se s třídou vydává do knihovny. Podaří se dětem vyřešit záludné hádanky a najít ztracené klíče od knihovny? Začtěte se do knihy Kouzelná třída v knihovně od oblíbené autorky Zuzany Pospíšilové.

Krásná knížka Lery: příběh želvího kluka od Sandry Dražilové Zlámalové zaujme nejen svým obsahem, ale také překrásnými ilustracemi. Zažijte spolu s Lerym pravé oceánské dobrodružství a poznejte tajuplný svět zvířat pod hladinou.