KNIŽNÍ NOVINKY na červen 2023

01.06.2023

Vybírejte z tipů městské knihovny na zajímavé čtení. Tentokrát je ocení zejména fanoušci historických románů, sci-fi a fantasy, ale i humoru. Nechybí krásné knihy pro děti.

První z nich je dlouho očekávaná kniha Aleny Mornštajnové Les v domě. Jde odramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat.

Další kniha vás přesvědčí, že i reinkarnace je potvora. Své o tom může vyprávět mladá malířka Olívie, která po své smrti putuje v těle akvarijní rybky po českých domácnostech jako němá pozorovatelka a cynická komentátorka cizích osudů. Kdo se o ni postará? A dá se i v maličkém kulatém akváriu věčně plavat proti proudu? To se dozvíte v knize Kdo se postará o Annu od Kateřiny Pantovič.

Vizionářský příběh o podstatě dobra a zla Vrabčák od Mary Doria Russellová jistě zaujme všechny fanoušky Duny a Atlasu mraků.

Milovníci historických detektivek zase ocení knihu Svědectví uloupené dýky od Martiny Novotné o případech Tadeáše z Příhraz z doby Václava II.

Začínající poutnice Nicolette Havlová se pro změnu vydává přes dva tisíce kilometrů po svých z rodného Havířova vstříc daleké Asii. Jaké životní situace mladou cestovatelku vyslaly za tímto nelehkým dobrodružstvím? To se dozvíte v její knižní prvotině Pouť k branám orientu.

Deníček Camille G. jsou příběhy autorky z jejího dětství, dospívání i dospělého rodinného života, které podává s humorem, vypráví o svých nejintimnějších a často ne právě lichotivých zážitcích a nešetří ve svém vyprávění ani sebe, ani nikoho ze svých lidských či zvířecích blízkých.

Mágyně od Hannah Mathewsonová je fantasy příběh pro děti z alternativní verze Londýna. Těšit se můžete na dobrodružství dvou naprosto odlišných sourozenců Cassie a Ollivana, díky kterým drží mír mezi magickými frakcemi na vlásku.

Další knížkou pro děti je příběh dvanáctileté Márinky, která ze všeho nejvíc touží po obyčejném životě v domově, který zůstane na jednom místě dost dlouho na to, aby si mohla najít kamarády. Potíž je v tom, že bydlí v chaloupce na muřích nožkách, která se neustále stěhuje. Jaká dobrodružství Márinku čekají, se dozvíte v knize Chaloupka na muřích nožkách od Sophie Andersonové.

Myšlenka malovaných putovních kamínků se dostala i do milého příběhu pro děti Michaely Fišarové Malovaný kamínek. Jaká dobrodružství kamínek zažije ve vlaku, v kufru, na Ještědu, na letišti a dokonce až v daleké Americe?

Knížka Ani za nic od Beatrice Alemagna je pro všechny děti, které se chystají na svůj první den ve školce. Vyrážejí tam všichni, většina se těší, někdo se možná bojí, ale přesto jde. Jenom Paskalína, malá svéhlavá netopýrka, nepůjde nikam. Jak přežít období vzdoru s humorem? S touhle knížkou to půjde snadno.

Známá česká spisovatelka Kateřina Tučková vydala svoje první leporelo pro děti Co skrývá les. Děti zavede do lesního království, ve kterém prožijí spolu s babičkou a dědečkem den plný objevování: květiny, lesní plody, houby i různé druhy zvířátek.

Další novinky najdete v ON-LINE KATALOGU.