KNIŽNÍ NOVINKY na březen 2024

01.03.2024

I v březnu se můžete těšit na další nové knihy, které přibyly do našeho fondu. Nevybrali jste si? Pak více novinek najdete v našem on-line katalogu.

Tyto novinky se z technických důvodů momentálně v katalogu nezobrazují. Pokud tedy máte o nějakou zájem, napište, prosím, na knihovna(@)mufrenstat.cz a my vám ji zarezervujeme. 

Fika:sladká švédská kuchařka je kuchařka o sladkém švédském pečení. Kristina Lund rozdělila knihu na kapitoly podle ročních období a v každé jsou recepty se sezonními surovinami. Navíc obsahuje i odkazy na švédské zvyky či fotky švédské krajiny.

V knize Truchlící mozek se neuroložka Mary-Frances O'Connorová dělí o převratné objevy týkající se toho, co se děje v mozku, když truchlíme, a nabízí nové paradigma pro pochopení lásky, ztráty a učení. Kniha kombinuje vyprávění příběhů, srozumitelně podané vědecké poznatky a praktické postřehy.

C. K. McDonnell ve své městské fantasy Podivná doba přináší skvělý příběh plný anglického humoru, magie, záhad a napětí.

Fanoušci Nesboa a Larse Keplera si přijdou na své v detektivce Sochař od Artura Janouška. Čtenáři se můžou těšit na divokou akční jízdu, děsivé zážitky i obyčejné starosti hlavního hrdiny.

Známý příběh o velké lásce Přemysla Otakara II. v podání Hany Whitton. V knize Anežka z Kuenringu se přenesete zpátky do 13. století, do doby, kdy se sňatky uzavíraly zejména z politických důvodů.

Pokud hledáte nenáročné a pohodové čtení a zároveň jste si oblíbili ságy, doporučujeme Dcery naděje. Autorka Maria Nikolai vás zavede do období po 1.sv.v. do krásného prostředí Bodamského jezera.

V krátkých prozaických textech, souborně publikovaných poprvé v Láska je kurva a jiné povídky, se Petr Šabach představuje jako mistr české povídky.

Padesátá léta, rasismus, ženy vědkyně, které nemají v mužském světě místo. M. R. Kowalová ve své alternativní historii Počítání hvězd přináší zajímavý příběh amerického vesmírného programu po dopadu meteoritu na zem.

Vtipná a chytrá romance pro dospívající mládež odehrávající se v robotickém kroužku – to je Mechanika lásky od A. F. Follmuth.

Komiks Supro: Hrdinové na dluh je satirický pohled na svět hrdinů, který spojuje společenskou kritiku s romantikou a thrillerem. Za tímto dílem z žánru young adult stojí autoři Jislová/Svoboda/Fischmeister.

Vysvětlovánky autorky Kreetty Onkeli jsou bohatým zdrojem laskavých a moudrých odpovědí na velké i malé dětské otázky. Stejně dobře poslouží i rodičům, kteří potřebují s dětmi probrat věci, o kterých se nemluví snadno.

Knížka Od hádky do pohádky od Martiny Gajdošové je určena primárně pro čtenáře 3-6 let, ale také rodičům, kterým ukazuje, jak kreativně vyřešit spory mezi sourozenci.

Knihu Hry pro rozvíjení sociálních dovedností u dětí 5-12 let od pedagožky Deborah M. Plummer doporučujeme pro učitele MŠ, ale i rodiče, kteří chtějí rozvíjet sociální dovednosti (naslouchání, pomáhání, dělení se) svých dětí pomocí her.