Knihovna pořádá druhý ročník NOCI LITERATURY ve Frenštátě p. R.

09.09.2021

Milí čtenáři,

rádi bychom vás pozvali na literární happening NOC LITERATURY, který se snaží netradičním způsobem přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. To vše prostřednictvím série veřejných čtení na různých místech v ČR.

Tento projekt organizují ČESKÁ CENTRA ve spolupráci s EUNIC (Sdružení národních kulturních institutů EU) a kulturní oddělení zahraničních ambasád. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se jedná o 2. ročník, který organizuje městská knihovna.

Těšit se můžete na 7 předčítajících, kteří vám na 3 místech představí 7 ukázek z vybraných děl evropské literatury

Začínáme v KLUBU KRYT od 18.00 h., pokračujeme přes ZUŠ od 19.00 h. a zakončujeme v ČAJOVNĚ MAGNOLIA od 20.00 h. 

Na těchto místech vám budou předčítat: Jiří Šmahlík, Marian Žárský, Zdenka Leščišinová, Martin Trubač, Zuzana Kalinová a Jan Hilšer.

Číst se bude z těchto knih: Oslněni světlem (POL), Abys věděla (NLD), Co je odtud vidět (GER), Koala (CHE), Antarktida lásky (SWE) a Hory peklo ráj (NOR).

Doprovodný program pro děti proběhne od 19.00 h. v KNIHOVNĚ. Těšit se můžete na netradiční čtení knihy Vynálezce Alva a tvoření se spisovatelkou KLÁROU SMOLÍKOVOU. 

Na všech čtecích místech bude zajištěno drobné občerstvení! Akce je určena především pro dospělé publikum a je ZDARMA. 

Těšíme se na společný zážitek ve čtvrtek 23. září 2021.