Hravé tipy knihovny na leden 2022

03.01.2022

Každý měsíc pro vás knihovna připravuje tipy na zajímavé čtení. Tentokrát jsme pro vás vybrali něco jiného. V knihovně si krom knih a časopisů můžete zapůjčit také třeba audioknihy, e-knihy, společenské hry, tématické kufříky nebo elektronickou Albi tužku a interaktivní knihy k ní určené. A protože jsme se rozhodli tuto nabídku rozšířit, představíme vám alespoň zlomek toho, na co se v knihovně můžete těšit.

Jako první potěšíme milovníky únikových her. Máme pro vás dvě nové karetní únikovky - Záhada Eldoráda a Prokletí Sfingy a tři únikové sešity - Noc v knihovně, Útěk z Alcatrazu a Uvězněni ve vesmíru. Únikové hry vznikly v Japonku v roce 2007. Poté se masově rozšířili po celém světě. Většinou se hrají v uzavřené místnosti spojené s určitým příběhem. Abyste unikli ven, musíte vyluštit různé šifry a tajenky, na které máte 60 minut. Karetní a jiné podoby únikových her vás do příběhu pouze přenesou a můžete je hrát v pohodlí domova.

Opominout nemůžeme také původní českou hru Karak. Jde o fantasy hru s prvky RPG. Vydáte se do podzemí hradu Karak, abyste získali co nejvíce pokladů. Každá postava má unikátní vlastnosti, které ji mohou pomoci k vítězství. V cestě však stojí celá řada překážek. Hra má jednoduché pravidla a svižné tempo. Je určena pro hráče od 7 let.

Další hrou, u které se určitě nudit nebudete, je Gobbit. Jde o divokou a svižnou postřehovou hru. Cílem je ulovit zvířata, která jsou níže v potravním řetězci a ubránit své zvíře, aby se nestalo kořistí krvelačných útočníků. Jde o karetní hru pro hráče od 6 let.

Babi, dědo, hrajeme je hra z řady Mozkovna, procvičující hravou formou mozkové funkce a jemnou motoriku. Vybrali jsme hru, která je zaměřená na logické myšlení, kdy herní kameny přiřazujete ke kamenům stejné barvy či stejného symbolu. Jak už název napovídá, je to hra ideální pro trávení volného času dětí s jejich prarodiči.

Velice oblíbená hra, která se po deseti letech dočkala dotisku, jsou Střelené kachny. Jde o karetní hru pro hráče od 10 let. Cílem je chránit své kachny před myslivci a snažit se, aby žádná ze soupeřových kachen nepřežila.

Poslední rodinná hra, kterou bychom rádi zmínili, jsou Šampioni Jablečného království. V této hře budete plnit dobrodružství, učit se kouzla a doručovat safíry a jablka do hradu Stálestál. A když budete mít dost kuráže, možná se vám i podaří zvítězit v koláčovém souboji. Hra je v hodná pro hráče od 8 let.

V knihovně máme k zapůjčení také 5 kusů elektronické Albi tužky a postupně k ní doplňujeme interaktivní knihy tzv. Kouzelné čtení. Nově u nás najdete knihy na téma - Mořské pohádky, Pohádky na dobrou noc, Naše tradice, Už vím jak, Zpívánky a Básničky s pohybem.

Novinkou jsou také Roztančené fixy z edice Kvido objevitel pro děti ve věku 4 - 7 let. V sešitech učí Červená a Modrá fixka Kvída i děti kreslit a psát, rozvíjet jemnou motoriku a správný úchop pera. Najdete zde zábavná cvičení, která díky mazatelným fixám mohou děti opakovat znovu a znovu. Momentálně nabízíme Roztančené fixy se zaměřením na smyslové vnímání a logické uvažování.

A nakonec se můžete těšit také na další tématické kufříky. Jedná se o kufříky se zábavně-vzdělávacím obsahem, určené zejména pro děti předškolního a mladšího školního věku. Každý kufřík obsahuje k danému tématu nejenom knihy, ale také didaktické pomůcky, hračky, hry a pracovní listy. Momentálně nabízíme kufříky s tématy: příroda, vaření, doprava, dinosauři, zdravověda a krteček.

Více novinek najdete v našem ON-LINE KATALOGU.