Filmový večer: MÁTE ZAKÁZKU 24. 11. 2022

07.11.2022

Milí čtenáři,

zveme vás na promítání dokumentárního filmu MÁTE ZAKÁZKU v příjemném prostředí frenštátské čajovny Magnolia s možností společné diskuze.

Režie: Shannon Walsh | Kanada, Francie | 2021

Řidička Uberu v USA, doručovatel jídla na kole v Číně, přepisovatel audia z Nigerie či britský hodinový manžel - přes všechny rozdíly mají jedno společné. Jejich pracovní život řídí aplikace v mobilním telefonu...

Zakázková ekonomika vznikla na začátku tisíciletí s rozvojem internetu. Její hodnota dnes celosvětově odpovídá asi 5 bilionům dolarů a odhaduje se, že v roce 2025 se na ní bude podílet přes 500 milionů lidí. Zatímco platformy jako Uber, Amazon či Deliveroo bohatnou, jejich pracovníci mnohdy živoří. Zákony, jež by je chránily jako běžné zaměstnance, neexistují, proto žijí v permanentní nejistotě, vystaveni rozmarům zákazníků, pod neustálým dohledem aplikací a pro většinu společnosti zůstávají neviditelní. Kanadská režisérka Shannon Walsh se rozhodla dát jim ve svém dokumentu hlas a skrze příběhy několika z nich odhaluje reálnou cenu zakázkových služeb.

Na promítání se můžete těšit ve čtvrtek 24. listopadu 2022 od 18.00 hodin v čajovně Magnolia. Vstup je zdarma.