Děti v knihovně mohou využívat nové pódium

21.07.2023

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM, 20.07.2023 - Přečíst si knížku nebo jen tak posedět s kamarády, to nabízí nové zákoutí knihovny s moderním pódiem, které během uzavření knihovny v rámci revize knihovního fondu naistalovala firma Petr Blažek. Děti tento nový prvek začaly využívat 10. července 2023. Nová část knihovny je útulná a prostorná. Je tak vhodným místem pro setkávání dětí i dospělých. Tím naplňuje nové směřování knihoven, které jsou dnes kulturním či komunitním centrem a neslouží jen k půjčování knih. Na pořízení nového vybavení knihovny byla použita dotace ze Státního zemědělského intervenčního fondu z Programu rozvoje venkova ČR.

"Cítili jsme potřebu vytvořit v dětském oddělení odpočinkovou zónu, se kterou se při rekonstrukci knihovny a kulturního domu v minulosti nepočítalo. Proto vzniklo toto pódium, na které máme prozatím skvělé ohlasy zejména od dětí, pro které je primárně určeno. Ty si totiž nemůžou vynachválit skrýš, která je pod tímto pódiem vybudovaná," uvedla Michaela Šostková, vedoucí knihovny. Pódium má sloužit také jako zázemí pro vzdělávací lekce a besedy, které na dětském oddělení během roku probíhají.

Samotný návrh zpracovala architektka Lucie Šídlová, výrobu pódia pak zrealizovala firma Petr Blažek na základě výběrového řízení. Interiérový prvek je vyroben z nábytkářského dřeva. "Povrchová část pak z matného nábytkového linolea pro lepší údržbu. Celý prostor bude následně ještě zútulněn polštářky a podsedáky," doplnila vedoucí knihovny. Nové vybavení bylo v knihovně instalováno na konci června 2023 během uzavření knihovny v rámci revizi knihovního fondu. V pondělí 10. července 2023 byla knihovna otevřena již s novým posezením.

Město získalo dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu z Programu rozvoje venkova ČR na projekt Technické a interiérové vybavení Městského kulturního střediska, který zahrnuje právě pořízení a doplnění nového interiérového a technického vybavení prostor Domu kultury, Městské knihovny a Kina. Poskytovatelem dotace je SZIF Státní zemědělský intervenční fond Ministerstva zemědělství ČR prostřednictvím MAS Lašsko.

Tisková zpráva:  www.mufrenstat.cz