DESKOVKY pro nejmenší děti nově v knihovně

01.03.2023

Na podněty čtenářů jsme nakoupili nové didaktické a kreativní deskové hry zejména od francouzské značky Djeco, které vynikají nejenom vysokou kvalitou, ale i krásným estetickým zpracováním. Zálibu v těchto hrách proto najdou nejenom děti, ale také jejich rodiče. Najdete zde mimo jiné také hry od značky Vilac, která pro změnu klade důraz na ekologické zpracování a šetření životního prostředí. Knihovna vybrala hry, které jsou určené již pro děti od 2 let věku. Většina her rozvíjí manuální zručnost, jemnou motoriku, koordinaci, pozorovací schopnost i první zkušenosti s učením.

Do řady Little pro děti od 2 let patří například kooperativní hra Pomáháme zvířátkům, kde se děti společně snaží dostat zvířátku do svého iglú. V karetní hře Malé rodinky zase pomáháte zvířátkům najít své přátelé sbíráním dvojic. V Cestičce se zvířátky se snažíte dostat vaše zvířátko do cíle jako první. Je třeba ale dát pozor na včelku, která může děti vrátit na herním plánu zpět a cestu tak malinko zkomplikovat. Ludo park je sada 4 zábavných her, kde si můžete s dětmi zahrát na rybáře, hrát pexeso, loto nebo jednoduchou deskovou hru. S touto sadou her děti získávají první zkušenosti s učením a soustředěním. Sklízení zahrádky je hra pro všechny malé zahradníky a kuchaře, kde pěstujete zeleninu, hledáte tu správnou do výborné polévky podle receptu nebo hrajte zeleninové pexeso. Kdo chytí barevnou rybku je zábavná verze magnetického rybaření se spoustou krásně barevných rybiček. Ideální hra pro rozvoj manuální zručnosti a jemné motoriky.

Mezi hry od 3 let patří například Hmatová hra – tvary a barvy. Děti roztočí šipku na hrací desce a jejich úkolem je najít v sáčku odpovídající tvar, na který ukazuje šipka.
Co patří na strom? je vzdělávací motorická hra. Úkolem dětí je vytvořit na stromě stejnou ilustraci jako na předloze. Hru lze využít i jako komunikační pro rozvoj slovní zásoby. Úžasná společenská hra je Balanční hra – sova. Hráči hází kostkou, podle které umisťují různé tvary na sovu (základnu). Prohrává hráč, kterému naskládaná pyramida tvarů spadne. Kdo s koho? je pro změnu zábavná karetní hra, která se hraje na principu přebíjené. Každý hráč má svůj balíček karet. Hráči vždy najednou otočí vrchní kartu ze svého balíku. Ten, kdo má největší zvíře, bere karty ostatních. Aby mohly hrát i malé děti, je na každé kartě barevný "metr", podle kterého děti jednoduše poznají, čí zvíře je větší. Skvělá hra, která procvičí postřeh a rychlost. Navíc se děti naučí rozeznávat zvířátka.

Pro děti od 4 let je určená hra Dragomino, díky které prozkoumáváte rozličnou krajinu tajemného Dračího ostrova, hledáte dračí vejce a ochočíte si i neposedná mláďata. Kulišák je pro změnu kooperativní detektivní hra, kde budete pátrat po zloději, který ukradl vyhlášený koláč paní Dobromily Krupičkové, padoucha ale musíte odhalit včas, jinak ho sní.

Další hry pro předškoláky a mladší školáky najdete v ON-LINE KATALOGU.