Beseda se spisovatelkou JANOU PONCAROVOU 21. 3. 2023

22.02.2023

Českou spisovatelku a novinářku žijící v Plzni JANU PONCAROVOU, můžete znát díky její románové tvorbě, která se inspiruje skutečnými událostmi a opírá se o rešerše a rozhovory s pamětníky. Často se v jejích knihách objevují výrazné ženské postavy jako v Eugenie (skutečné osudy plzeňské hoteliérky Eugenie Egertové Janečkové, kniha získala cenu Česká kniha 2020), Cyklistka (inspirováno životním příběhem baronky a prvorepublikové cyklistky Blanky Battaglia), Herečka (vypráví životní příběh avantgardní herečky Jarmily Horákové). Je také autorkou literárního dokumentu Děvčata první republiky. Její první román, který se setkal s nadšeným čtenářským ohlasem, byl Podbrdské ženy.

Jako novinářka se pro změnu věnuje tématům energetiky a průmyslu. Je také autorkou podcastu Autoři na cestě a o celé své tvorbě si přijede popovídat v úterý 21. března od 17.00 hodin do malého sálu frenštátského Domu kultury.

Vstupenky je možné zakoupit v TIC města, městské knihovně nebo ON-LINE. Vstupné je 80 Kč v předprodeji a 100 Kč v den akce.