Beseda se spisovatelem ALEŠEM PALÁNEM 11. 4. 2023

zveme vás na besedu se spisovatelem ALEŠEM PALÁNEM, dvojnásobným držitelem ceny Magnesia Litera a dalších cen za jeho tvorbu.

Mezi čtenářsky oblíbené knihy patří zejména jeho rozhovory a biografie samotářů žijících stranou civilizace - Raději zešílet v divočině, Jako v nebi, jenže jinak, a neopakovatelných osobností v jeho nejnovější knize Robinsoni a donkichoti.

Beseda proběhne v úterý 11. dubna 2023 od 17.00 hodin v malém sále Domu kultury. Vstupné je 80 Kč v předprodeji, 100 Kč v den akce. Součástí besedy je také autogramiáda.

Vstupenky zakoupíte v TIC Frenštát p. R., v knihovně nebo ON-LINE.

-------------------------------

RADĚJI ZEŠÍLET V DIVOČINĚ
Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte.

JAKO V NEBI, JENŽE JINAK
Samotáři nežijí jen na Šumavě. Aleš Palán přináší setkání s dalšími solitéry žijícími stranou civilizace. Rok a půl za nimi jezdil do odlehlých oblastí od Chodska po Bílé Karpaty, od Jizerských hor po Beskydy. Setkání s českými a moravskými samotáři opět přináší vyhraněné postoje, neopakovatelné životní příběhy a notnou dávku přírodní mystiky. Oproti knize Raději zešílet v divočině pak navíc i nečekanou porci humoru.

ROBINSONI A DONKICHOTI
Co spojuje sedm lidí, jejichž příběhy byly shromážděny v této knize? Není to přímo samota jako u samotářů, kteří se stáhli z civilizace do lesů, močálů a hor. Jisté poodstoupení tu ale přesto nacházíme. "Neměl bych sílu jít s proudem, a už vůbec ne proti proudu," říká jeden z nich. Všichni si vytvořili malý osobní svět, fascinující vesmír, kde platí jejich vlastní pravidla. Jsou na dosah ostatním, a přesto tak daleko.