3.ročník literárního happeningu NOC LITERATURY ve Frenštátě 21. září 2022

rádi bychom vás pozvali na literární happening NOC LITERATURY, který se snaží netradičním způsobem přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. To vše prostřednictvím série veřejných čtení na různých místech v ČR.

Tento projekt organizují ČESKÁ CENTRA ve spolupráci s EUNIC (Sdružení národních kulturních institutů EU) a kulturní oddělení zahraničních ambasád. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se jedná o 3. ročník, který organizuje městská knihovna.

Těšit se můžete na 6 předčítajících, kteří vám představí 6 ukázek z vybraných děl evropské literatury.

Začínáme od 18.00 h. zákulisí frenštátského KINA, kde můžete zažít jeho netradiční atmosféru!

Předčítat vám budou: Zuzka Kalinová, Jana Těšíková, Jan Hilšer, Martin Trubač a Honza Ražnok.

Těšit se můžete i na speciálního hosta herce, režiséra, scénáristu a producenta LUKÁŠE MELNÍKA!

Akce je určena především pro dospělé publikum a je zdarma. Občerstvení bude zajištěno.

Těšíme se na společný zážitek ve středu 21. září 2022.