Vyzkoušejte si aplikaci BOOKO v knihovně

07.03.2019 08:15

Nevíte, jak nalákat děti ke čtení knih v dnešní digitální době? Vyzkoušejte aplikaci BOOKO.

BOOKO je zábavná a vzdělávací aplikace pro děti ve věku 2-10 let, ve které najdete interaktivní knížky v elektronické podobě od českých knižních vydavatelství jako je Albatros, Fragment, CPress nebo Edika.

Cílem této aplikace je nabídnout dětem i rodičům moderní formou kvalitní zábavu a vzdělání dříve dostupné jen v papírových knihách. BOOKO pomáhá dětem v rozvoji čtenářských dovedností a rozvíjí v nich vztah k dobrým příběhům a kvalitní literatuře. Tradiční knihy dětem předkládá ve formě, která je jim blízká a je pro ně atraktivní.

Všechny knížky v aplikaci jsou pečlivě vybírány odborníky na dětskou literaturu, jsou zde zařazovány tituly osvědčených autorů a ilustrátorů. Najdete zde tituly klasické literatury pro děti od Karla Čapka nebo Josefa Lady i poutavé příběhy současných autorů. Každá kniha je navíc obohacena o animace, zábavné hry úzce spjaté s konkrétním titulem, zvukovou stopou s vyprávěním včetně automatického zvýrazňování čteného textu a o zvukové efekty.

Aplikace je vhodná zejména na cesty nebo dovolenou. Stáhnout si ji můžete do svého mobilu nebo tabletu.

Samotná aplikace je zdarma, avšak přístup k neomezené knihovně je placený. V naší knihovně si však aplikaci můžete vyzkoušet zdarma. Tablet s aplikací si vyžádejte na dětském oddělení knihovny.