Výstava: SPOLKLA MĚ KNIHOVNA (Klára Smolíková a Vojtěch Šeda)

01.11.2018 10:13

Městská knihovna srdečně zve malé i velké na novou výstavu SPOLKLA MĚ KNIHOVNA. Uvidíte ilustrace ze stejnojmenné knihy spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátora Vojtěcha Šedy.

David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie. Dvojice navštíví knihovny šlechtické i klášterní, místa zarovnaná hliněnými destičkami i vzácnými papyry. Potkají knihovníky, učence a písaře, budou pomáhat s knihtiskem a hledat ztracený svitek. Držte jim palce, ať najdou způsob, jak knihovnu přesvědčit, aby je vyplivla zpět.

Výstava je k vidění do konce prosince 2018 ve studovně knihovny, v rámci její otevírací doby.