Výstava: Čeští vědci a jejich vynálezy

21.12.2018 07:47

Městská knihovna srdečně zve na popularizační výstavu ČEŠTÍ VĚDCI A JEJICH VYNÁLEZY pořádanou ve spolupráci s Akademií věd ČR.

Pod hlavičkou projektu Otevřená věda III. vznikla výstava karikatur českých vědců a jejich nejslavnějších objevů. Výstava je cílena především na mladší generaci se snahou představit české vědce, vynálezce a objevitele.

Podívali jste se někdy na věci kolem sebe a zamysleli se nad tím, jak vznikly? Pamatujete si, kdo první objevil všechny čtyři krevní skupiny? Uhádnete, v čem spočívají zákony dědičnosti? Víte, k čemu slouží vodní šroub? Znáte toho, kdo se skrývá za objevem měkkých kontaktních čoček?

Za všemi těmito objevy a vynálezy stojí právě čeští vědci, o kterých jste možná ani neslyšeli. Přitom většina jejich vynálezů se používá dodnes. Kolik z nich znáte vy?

Výstava je k vidění v prostorách knihovny, během její provozní doby od ledna do konce února.