Soutěž Arabfest 2017

17.02.2017 08:08

 

V rámci již osmého ročníku Festivalu arabské kultury, který se uskuteční v Plzni a v Praze ve dnech 22. března až 1. dubna 2017, vyhlašuje Arabfest z. s. (za českou stranu) a Writers’ Cell (za jordánskou stranu) mezinárodní soutěž poezie a krátkých textů pro české a arabské spisovatele.

 

Jak se do soutěže můžete zapojit?

Nechte se políbit múzou a složte báseň nebo krátký text na téma vliv sociálních sítí na naše životy. Natočte video (max. délka 3 min.), na kterém v libovolném jazyce přednesete svůj text.

Veškerá soutěžní videa budou následně uveřejněna na facebookové stránce . Počet obdržených lajků rozhodne o videích, která postoupí dále. Prvních deset nahrávek s nejvyšším počtem lajků postoupí do finále soutěže.

Těchto deset nejúspěšnějších textů bude následně přeloženo do anglického jazyka a předáno mezinárodní porotě, která nakonec vybere celkového vítěze této česko-arabské literární soutěže.

Soutěžní videa můžete zasílat do 8. března 2017. Výherce soutěže bude vyhlášen a odměněn na jedné z akcí v průběhu našeho Festivalu.

 

A na co se výherce může těšit?

Vítěz získá finanční odměnu ve výši 250 eur. Dále obdrží speciální literární balíček od orientálního nakladatelství Dar Ibn Rushd a dárkový balíček od Koření od Antonína.

 

Další pravidla a podmínky naleznete zde.

Více soutěží naleznete v sekci SOUTĚŽE.