Promítání v knihovně: Epidemie svobody (ČR, 2017)

01.02.2018 08:04

 

Zajímá Vás problematika očkování malých dětí v ČR? Chcete se o tomto tématu dozvědět více? Přijďte na promítání dokumentárního snímku Epidemie svobody /Tereza Reichová, Hynek Reich Štětka, ČR, 2017, 67 min./ z filmového festivalu Jeden svět!

 

Na promítání se můžete těšit 5. února 2018 od 16.30 hodin na dětském oddělení knihovny. Otázky a odpovědi k dané problematice ke stažení.

 

...Proč je v Česku očkování povinné, když ve většině zemí západní Evropy mají rodiče právo volby? Neočkují tu doktoři děti příliš brzy? A mají vůbec čeští rodiče o očkování dostatek informací? Dokumentaristka Tereza Reichová s manželem Hynkem Reichem Štětkou hledají odpovědi na tyto a mnohé další otázky. S narozením dcery Žofky přišly obavy o její zdraví. Mladí manželé se vyzbrojují kamerou a točí vše, co by mohlo ovlivnit jejich rozhodnutí, zda dceru očkovat, nebo ne. V diskusích s pediatry, s ministerstvem zdravotnictví, s kamarády, s babičkou malé Žofky i sami mezi sebou zjišťují, že vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor není zdaleka tak jednoduché…