Promítání: STÁT SE TÍM, KÝM JSEM BYL (Jižní Korea, 95 min.)

28.02.2019 09:13

 

Městská knihovna srdečně zve na pravidelné promítání filmů z filmového festivalu Jeden svět! Tentokrát jsme pro vás připravili snímek STÁT SE TÍM, KÝM JSEM BYL (Jižní Korea, 2017, 95 min.)

...Pětiletý Padma Angdu není obyčejný chlapec. Byl rozpoznán jako reinkarnace duchovního učitele v Tibetu. Chlapce vezme pod ochranu starý mnich a léčitel a následujících sedm let mu je oporou. V rodné vesnici v severní Indii se Padma nejdříve těší úctě. Ctihodný titul rinpočhe však začíná pro malého chlapce představovat spíše břímě než výsadu. Jeho mentor, následovník i přítel v jedné osobě, stárnoucí Urgjän, zcela nesobecky podřídí chlapci svůj život. Společně putují až do Tibetu všem těžkostem navzdory. Časosběrný dokument o vztahu malého chlapce a starého mnicha zasazený do panoramat indického Himálaje ukazuje i na silné pouto Tibeťanů v indickém exilu k dávno ztracenému domovu...

 

Akce proběhne 4. března 2019 od 17.00 hodin na dětském oddělení. Vstupné je zdarma. Otázky a odpovědi k filmu ke stažení.

Z důvodu promítání je dětské oddělení od 17:00 hodin uzavřeno. Knihy je možné vracet v oddělení pro dospělé!