Promítání: REBELSKÁ STŘEDNÍ V BERLÍNĚ

22.10.2018 12:18

Městská knihovna srdečně zve na pravidelné promítání filmů z filmového festivalu Jeden svět! Tentokrát jsme pro vás připravili snímek Rebelská střední v Berlíně v režii Alexandera Kleidera, Německo, 92 min., 2017.

Hanil, Lena a Alex nikdy nedokončili střední školu, a když je jim přes dvacet, rozhodnou se to změnit. Zapíší se do netradiční školy, jediné svého druhu v Německu. Z nepřítomnosti obvyklé školní hierarchie a běžného stresu ve třídě jsou noví studenti zpočátku nadšeni, stejně jako z komunitního života svérázné vzdělávací instituce. Jenomže na konci tohohle dobrodružství je čeká zkouška navržená i hodnocená stejným způsobem jako na všech ostatních německých školách. Státní maturita. A na její přípravu mají jen dva roky. Obstojí v ní?

Na film se můžete těšit 5. listopadu 2018 od 17.00 hodin na dětském oddělení knihovny. Vstupné je zdarma.

K filmu jsou také zpracovány Otázky a odpovědi.