Promítání: PROJEKT BABIČKA

22.11.2018 10:49

Městská knihovna srdečně zve na pravidelné promítání filmů z filmového festivalu Jeden svět! Tentokrát jsme pro vás připravili snímek PROJEKT BABIČKA | Bálint Révész , Maďarsko, 93 min., 2017 |

Tři mladí filmaři se ve velmi osobním a hravém snímku snaží oživit vzpomínky svých babiček. Zorganizují setkání. Maďarská židovka, dávná obdivovatelka Hitlera a bývalá britská špionka se vydávají na netradiční road trip...

Jak rodinná historie ovlivňuje náš přístup k druhým i k sobě samým? K vážnému tématu druhé světové války přistupují tři mladí filmaři z Velké Británie, Německa a Maďarska s příjemnou lehkostí. Každý z nich si dává za úkol vyzpovídat svoji vlastní babičku. Díky ochotě těchto dam přistoupit na hru svých vnuků se obnažují ryze osobní příběhy žen, které – každá na jiné straně fronty – zažily druhou světovou válku. Mladíci se prostřednictvím příběhů svých babiček dozvídají o historii svých rodin, ale i to podstatné o sobě samých.

Na film se můžete těšit 3. prosince 2018 od 17.00 hodin na dětské oddělení knihovny. Vstupné je zdarma.

K filmu jsou zpracovány také Otázky a odpovědi.