Promítání jedinečného filmu ZEPTEJTE SE SEXPERTA (USA, Indie, 2017) v knihovně

24.04.2018 12:12

Chcete se dozvědět více o důležitých tématech, které hýbou světem? Přijďte do knihovny na pravidelné promítání dokumentárních filmů z filmového festivalu Jeden svět!

Na květen jsme pro vás vybrali snímek ZEPTEJTE SE SEXPERTA /Vaishali Sinha, 2017, USA, Indie, 78 min. /

V celé jedné třetině indických států se ve školách nevyučuje sexuální výchova. Není proto divu, že sloupek doktora Watsy „Zeptejte se sexperta“ v Mumbai Mirror je jedním z nejčtenějších článků vůbec. 93letý sexuolog den co den trpělivě a s nadhledem odpovídá na zvídavé, zoufalé a někdy zcela bizarní dotazy ohledně sexu nejen písemně, ale dokonce i osobně každému, kdo zavítá do jeho domu. „To, co dělám, je doslova jako kapka v moři,“ říká o své práci Watsa. Dokument decentně poodhaluje pokusy o sexuální sebeuvědomění v současné Indii a skrze ně podává osobní portrét člověka, který roli zasvěcovatele přizpůsobil celý svůj život.

Promítání proběhne 7. května 2018 od 17.00 hodin na dětském oddělení knihovny, které bude po dobu promítání uzavřeno! K filmu si můžete přečíst Otázky a odpovědi o dané problematice snímku.

Vstupné je zdarma.