Promítání filmu GAYBY BABY o současných podobách rodiny

02.03.2018 18:17

Chcete se dozvědět více o důležitých tématech, které hýbou světem? Přijďte do knihovny na pravidelné promítání dokumentárních filmů z filmového festivalu Jeden svět!

Tentokrát pro Vás máme připravený australský snímek GAYBY BABY /Maya Newell, 2015, Austrálie, 85 min./ Jde o půvabný dokument o každodenních radostech a strastech australských adolescentů, jenž je důležitým příspěvkem k diskuzi o podobách současné rodiny.

...Grahama (12) tátové adoptovali, když mu bylo pět a vůbec neuměl mluvit. Teď mu dělá problémy čtení a má obavy, že se mu v nové škole budou spolužáci smát. Ebony (12) se chce probojovat do školy v lepší čtvrti, aby unikla z předměstí, kde se podle ní na její rodinu dívají skrz prsty, zatímco Gus (11) si ze všeho nejvíc přeje, aby ho mámy vzaly na zápas wrestlingu. Matt (11) je mimořádně inteligentní a mámám pomáhá v kampani za legalizaci manželství pro všechny, ale do kostela s nimi chodit odmítá...

Promítání proběhne 12. března 2018 od 17.00 hodin na dětském oddělení knihovny. Zde si můžete stáhnout Otázky a odpovědi k dané problematice filmu.

Vstupné je zdarma.