Pravidelné promítání: ZA HRANICEMI MOŽNOSTÍ

20.12.2018 07:43

Městská knihovna srdečně zve na pravidelné promítání filmů z filmového festivalu Jeden svět! Tentokrát jsme pro vás připravili snímek ZA HRANICEMI MOŽNOSTÍ | Marta Prus , Finsko, Německo, Polsko, 74 min., 2017 |

„Ty nejsi lidská bytost, jsi atletka.“ Taková slova slyší gymnastka Rita Mamun od své nemilosrdné vrchní trenérky. Intimní portrét odvrácených stránek sportu odhaluje ruský tréninkový systém, který v honbě za dokonalostí překračuje všechny meze.

Dvacetiletá moderní gymnastka Rita se připravuje na olympiádu v Riu, která by měla být vyvrcholením celé její kariéry. Nekončící fyzické úsilí je vyčerpávající, ale mnohem náročnější je psychický nátlak, kterému je vystavena ze strany svých trenérek. Ať se snaží sebevíc, nikdy to nestačí. Neustále musí splňovat jen ta nejvyšší očekávání. Ačkoliv je připravena pro úspěch obětovat všechno a sáhnout si na hranice svých možností, tady je nucena jít ještě dál. Nemyslet na rodinu, ignorovat svá zranění, ale hlavně cvičit, stále dokola. Kolik ponížení musí člověk snést, aby vyhrál?

Na film se můžete těšit 7. ledna 2019 od 17.00 hodin na dětské oddělení knihovny. Vstupné je zdarma.

K filmu jsou zpracovány také Otázky a odpovědi.