LISTOVÁNÍ nezklamalo

02.12.2014 10:08

Na programu byla: Holčička a cigareta (Duteurtre, Benoît). Kdo přišel, byl nadšen. Dlouhotrvající potlesk hovořil za vše. Věříme, že dáváme LISTOVÁNÍ nashledanou a na viděnou i v příštím roce!!

 

upoutávka

 

Upozorňujeme, že představení je vhodné pro diváky 15+.

 

Nevíte co je LISTOVÁNÍ? 

Divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

Režisér a manažer celého projektu je Lukáš Hejlík (známý z několika českých televizních seriálů jako Ošklivka Katka, Terapie nebo Ordinace v růžové zahradě), který se o LiStOVáNí stará s láskou starostlivého rodiče. 

 

Holčička a  cigareta,  (Duteurtre, Benoît)

Anotace:

LiStOVáNí Lukáše Hejlíka přináší na jeviště další skvělou knihu, jeden z nejzajímavějších současných francouzských spisovatelů. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show. 


Účinkují: Lukáš Hejlík a Petra Bučková 
V překladu Růženy Ostré vydalo nakladatelství Atlantis. 

 

holcicka_041214_frenstat new (1).pdf (1,4 MB)