Ocenění v soutěži Knihovník/knihovnice roku 2018

16.10.2018 09:38

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM, 15. 10. 2018 – Frenštátská knihovnice Martina Vroblová získala čestné uznání v soutěži Knihovnická K2, kategorii Knihovník/knihovnice Moravskoslezského kraje 2018. Ocenění převzala z rukou prvního náměstka hejtmana MSK Lukáše Curyla ve středu 10. října 2018. V soutěži vyhlašované Moravskoslezským krajem ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě získala uznání za vynikající vedení vzdělávacích lekcí a zkvalitňování služeb frenštátské knihovny nejen pro děti.

Knihovnici Martinu Vroblovou do soutěže nominovala vedoucí městské knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm Edita Golová, která o oceněné knihovnici řekla: „ Paní Martina Vroblová je aktivní a významnou členkou našeho pracovního týmu. V roce 2013, kdy knihovnu navštěvovaly měsíčně 4 třídy, nastartovala vzdělávací lekce pro děti a dnes za měsíc dochází pravidelně cca 15 tříd. Přibyly i nepravidelné návštěvy kolektivů dětí ze škol a školek, a to nejen z našeho města, ale i z okolních obcí. Navíc neustále zkvalitňuje své vlastní vzdělání, díky čemuž ve svých lekcích využívá moderní vzdělávací metody a způsoby předávání informací.“ Velkou oblibu si také získal Klub domácího školáka, u jehož zrodu oceněná knihovnice Martina Vroblová stála a také jej vede. Jedná se o ojedinělý projekt, kde se schází asi 30 rodičů s dětmi, které se vzdělávají doma.

Soutěž Knihovnická K2, kategorie Knihovník/knihovnice Moravskoslezského kraje 2018 je vyhlašována Moravskoslezským krajem a Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě jedenkrát za dva roky. Cílem soutěže je ocenit aktivní knihovníky působící v kraji a motivovat knihovnickou veřejnost i vedení měst a obcí.

Celá tisková zpráva. Více z tisku najdete v sekci Reportáže a články.