NOC LITERATURY ve Frenštátě pod Radhoštěm

18.04.2019 14:17

Městská knihovna vás srdečně zve na literární happening NOC LITERATURY 2019, poprvé také ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Letos již 13. ročník Noci literatury organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture), zahraničními zastupitelskými úřady, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.

Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení na zajímavých místech daného města.

Ve Frenštátě budou čtení probíhat na třech místech: u sochy Radegasta (MěÚ), v Malé Galerii a na Krytém bazéně.

Jednotlivá čtení budou probíhat paralelně, začnou tedy vždy ve stejnou dobu na všech třech místech a budou se opakovat v půlhodinových intervalech. Místa jsou situována blízko sebe, aby je návštěvníci stihli navštívit v krátkém čase. Na čtecích místech bude i drobné občerstvení a možnost prohlídky prostor.

Akce proběhne 9. května 2019 od 18.00 – 21.00 hodin. Začít můžete na libovolném čtecím místě. Vstupné je zdarma.

Kdo bude předčítat?

Zuzana Kalinová

Jan Hilšer

Karolína Ďatková

Patricie Pustějovská

Jaké knihy se budou číst?

| Itálie | Donatella Di Pietrantonio: Navrátilka  | Argo, 2018 |

| Nizozemí | Maarten‘t Hart: Osud tažných ptáků  | Prostor, 2019 |