Literárně-výtvarná soutěž Vícejazyčnost je bohatství

07.09.2017 14:42

 

Spolek Zaedno vyhlásil 5. ročník dětské soutěže na podporu čtení a psaní v dalším jazyce (vedle češtiny).

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací. Starší děti mohou vytvořit komiks, leporelo, vlastní knížku či jiný 3D výtvor na motivy přečteného díla. Součástí díla musí být popis, co jste přečetli, a krátký popis postavy či výjevu, který jste nakreslili. Popis uveďte, pokud možno, ve svém druhém jazyce. Pozor, toto není literární, ale především výtvarná soutěž – samotné texty nejsou přijímané.


Pomoc ze strany rodičů nebo učitelů je dovolena a vítána. Dopisy, fotografie či videa s popisem a svědectvím o tom, jak práce vznikaly, jsou vítány a mohou pomoci k lepšímu umístění soutěžních prací. Soutěžit mohou jednotlivci i větší kolektivy (skupiny či třídy – používání více jazyků je vítáno).

Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi. Součástí tohoto projektu je i vícejazyčný časopis Kamarádi. Hlavním tématem letošního ročníku soutěže je hlavní město Praha. Téma je možné rozšířit na další hlavní města států, odkud děti pocházejí, či jaký jazyk používají.

Hlavní ceny v soutěži Vícejazyčnost je bohatství jsou školní výlety pro celou třídu. Letos čeká na výherce celých 10 krásných výletů! Pojede se tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR, do Techmanie, muzea nebo na historické památky. Rozdáme i mnoho věcných cen. Udělují se ceny pro jednotlivce, pro školy za kolekce prací a pro pedagoga za spolupráci na soutěži.

 

Práce jsou přijímány do 13. 10. 2017

Plné znění podmínek ZDE.