LiStOVáNí: SVATÁ BARBORA - předprodej

12.09.2018 12:06

Městská knihovna vás srdečně zve na již tradiční říjnové LiStOVáNí (scénické čtení). Tentokrát se můžete těšit na komiksový thriller SVATÁ BARBORA od autorů Šindelka, Mašek, Pokorný.

...Mladá novinářka Andrea dostala za úkol napsat článek o tzv. kuřimské, nikdy neobjasněné kauze, kterou před několika lety žila celá republika. V jejím středu stála dospělá žena vydávající se nejprve za jedenáctiletou dívku a později v Dánsku za stejně starého chlapce. V příběhu se vršily nové a nové záhady, konspirační teorie se měnily ze dne na den. Týrání, vliv všemocné sekty, nitky vedoucí do nejvyšších sfér. Andrea je čím dál více pohlcována pátráním, zapomíná na svůj osobní život, na svého přítele Jakuba, ze stěn svého pokoje vytvoří obří nástěnku plnou jmen, událostí a souvislostí. Dozvídá se nové skutečnosti, vždy se jí narýsuje možná varianta, která je následně popřena, každá nalezená odpověď pokládá další otázky. Andrea se ztrácí v nekonečném labyrintu, ale nedokáže přestat hledat pravdu, a když se jí nakonec zdá, že ji má téměř na dosah, je postavena před zásadní otázku: Co všechno je ochotna obětovat?

Představení v podání Petry Bučkové a Alana Novotného a za účasti autorů knihy proběhne 12. října 2018 od 17.00 hodin v malém sále Domu kultury. Vstupné je 60 Kč. Vstupenky zakoupíte pouze v předpordeji od 17. září 2018 v TIC Frenštát p. R.

Na místě bude možné zakoupení knihy Svatá Barbora.