Knihovna ve Frenštátě p. R. podporuje mladé a talentované rodáky

26.02.2015 08:00

Matěj Novobilský (*1990) se narodil na Čeladné, ale celý život strávil ve Frenštátě pod Radhoštěm, pro který si udělal ve svém srdci zvláštní místo. I když vystudoval v oboru elektrotechnika, vždy si liboval v psaní různých povídek. Díky početným návštěvám Ukrajiny investoval svůj čas psaní svých postřehů na téma života na východě, mentalita lidí, ale otevřeně se vyjadřuje i k právě probíhajícímu převratu v zemi. 

Jeho aktuálním vrcholem má být e-kniha Nataša, která pojednává o ukrajinské dívce, jež je v naší zemi zneužívána k prostituci. Tuto prózu pro dospělé napsal pro vydavatelství Mafra. Sám autor prosil nakladatele o nízkou cenu, v čemž mu také bylo vyhověno.

Další připravovaná kniha, kterou by rád vydal, bude pojednávat o fotbalistovi z Frenštátu procházejícím zvláštním životním obdobím, kdy přemýšlí, zda má nějakou budoucnost zůstat u fotbalu. Příběh byl již posvěcen ostravským "Baníkem", neboť v něm bude hrát nemalou roli.

Kromě psaní se autor věnuje zvířátům. Je aktivním členem Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Kromě tohoto občanského sdružení pomáhá i občanskému sdružení Pomoc psům Novojičínsko, a to především získávat peníze na provoz. Ve volném čase rád čte a tráví čas s přáteli. Jeho největším snem je nikdy nezradit svou partnerku a rodinu.

Zde najdete informace ke stažení e-knihy Nataša.