Invaze18 - okupujte své město papírovými vojáčky k 50. výročí srpnové invaze vojsk

10.08.2018 09:19

Invaze18 je celorepublikový happening k padesátému výročí srpnové invaze, do kterého se můžete zapojit i vy!

Okupujte své město papírovými vojáčky. Plán okupace najdete na www.invaze18.cz.

21. srpna 1968 – Před padesáti lety ukončila invaze „bratrských“ armád do Československa tzv. pražské jaro a umožnila vznik tzv. normalizace. Dnes, kdy jsou mnohými zpochybňovány a zneužívány hodnoty polistopadového demokratického zřízení v ČR, je třeba si výročí invaze připomínat o to více.

21. srpna 2018 – V den výročí okupace proto budeme „okupovat“ města v České republice papírovými vojáčky na špejlích. Tímto hravým happeningem společně upozorněme na ztrátu historické paměti i jiné současné okupace…Umísti ve svém městě papírové vojáčky, vyfoť/natoč a sdílej #invaze18

Přidáte se? FB událost pro Frenštát pod Radhoštěm naleznete ZDE.

Vystřihovánky jsou ke stažení na www.invaze18.cz nebo v naší knihovně.

Organizátoři projektu: Fujaré & Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm